Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Brütal Legend

Krátke správy

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 279
Za týždeň: 279
Celkom: 803027
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 518

Navrátilec Chliev prekladá Call of Juarez: Gunslinger

Autor článku: MixerX, pridané: 3. 8. 2013 o 00:02:12, počet komentárov: 2
Navrátilec Chliev prekladá Call of Juarez: Gunslinger

Koncom mája vydala poľská spoločnosť Techland v poradí už štvrté pokračovanie úspešnej westernovej série Call of Juarez, tentokrát s podtitulom Gunslinger. Po neúspešnej trojke, kedy sa autori pokúsili o príliš veľkú inováciu, sa tento diel vracia k osvedčeným herným prvkom, pričom dôraz je kladený na prestrelky.

Ocitáte sa v role vychýreného lovca odmien Silasa Greavesa, ktorý vám rozpovie viacero historiek zo svojej bohatej kariéry. Ako to už vo westernoch býva, Silas čo-to prifarbí, aby jeho príbehy zneli pútavejšie. Nedá sa teda všetkému veriť, zato však pri rozprávaní o legendách ako Billy Kid aspoň trochu spoznáte život dávnych pištoľníkov.

Call of Juarez: Gunslinger Call of Juarez: Gunslinger Call of Juarez: Gunslinger

Niektorí z vás si určite pamätajú prekladateľa s prezývkou Chliev, ktorý preložil napríklad Star Wars: Empire at War, dve časti Brothers in Arms alebo aj u nás zverejnený Advent Rising. Po poriadne dlhej prekladateľskej pauze sa teda vracia, aby vám priniesol slovenskú lokalizáciu Call of Juarez: Gunslinger.

Podľa jeho vlastných slov idú texty pomerne hladko a zatiaľ môže mať hotovú zhruba tretinu. O všetkom vás bude (a dokonca to už aj stihol) informovať prostredníctvom karty tohto projektu. Ak vás teda zaujíma stav prekladu, práve tam vždy nájdete tie najčerstvejšie informácie.

Call of Juarez: Gunslinger Call of Juarez: Gunslinger Call of Juarez: Gunslinger

Hra používa štyri písma, do ktorých sa mi, ako môžete vidieť z obrázkov, už podarilo pridať diakritiku. Ak si ju chcete lepšie pozrieť, na našej facebookovej stránke nájdete album „Vývoj diakritiky“. Lokalizovanie textúr stále zvažujeme, pričom by sme sa nevyhli ani logu. Slovenský názov hry by znel Call of Juarez: Pištoľník. Ako to však už býva pri našich prekladoch zvykom, určite by sme vám dali na výber, či chcete slovenské alebo pôvodné textúry.

K tomuto projektu je to zatiaľ všetko. Ako už bolo spomenuté, o ďalších míľnikoch vás budeme informovať či už prostredníctvom článku, alebo na karte projektu. Držme Chlievovi palce, nech sa jeho návrat vydarí a prinesie nám ďalší kvalitný letný preklad.

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
MixerX

8. 2. 2014
173 komentárov

Vďaka za prezieravý komentár :)

 
tupec

20. 1. 2014
1 komentár

pol roka a nič..gadžo je šikovny..vy tupci

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.