Lokalizácie.sk - Hitman (2016) bude po slovensky

Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Rayman 2: The Great Escape

Krátke správy

- 15. 4. 2018: Verejné vydanie Call of Duty - Modern Warfare v pôvodnej verzii aj vo verzii Remastered je naplánované na 8. mája.

- 28. 1. 2018: Valec doplnil preklad Age of Empires II HD o texty verzie 5.7 a zároveň pridal preklad ťaženia za Vietnamcov, vďaka čomu lokalizácia opäť prekladá celú hru. Okrem toho bola vylepšená aj lokalizácia pôvodnej hry Age of Empires II.

- 20. 9. 2017: Slovenčina pre Age of Empires II HD odteraz vo verzii 5.5 dopĺňa preklad ťažení za Barmčanov a Kmérov.

- 2. 5. 2017: Valec pripravil novú verziu lokalizácie Age of Empires II HD, ktorá pridáva texty z aktualizácie 5.3 a rozšírení The African Kingdoms a Rise of the Rajas.

- 28. 11. 2016: V priebehu týždňa ohlásime podrobnejšie informácie ohľadom dvojice nových dielov Call of Duty.

- 27. 11. 2016: Rozbieha sa nový preklad - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Must-have hra pre všetkých fanúšikov žánru Commandosu!

- 10. 12. 2015: V Age of Empires II HD je novej verzii 4.6 lokalizované aj ťaženie za Malijčanov.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 35
Za týždeň: 389
Celkom: 200924
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Akému projektu by sme sa mali venovať po vydaní Call of Duty: Advanced Warfare?

Počet hlasov: 764

Hitman (2016) bude po slovensky

Autor článku: MixerX, pridané: 10. 5. 2018 o 00:24:07, počet komentárov: 1
Hitman (2016) bude po slovensky

V roku 2016 spoločnosť IO Interactive vydala ďalší diel populárnej série Hitman. V roli nájomného vraha plníte kontrakty širokou škálou spôsobov, pričom tentokrát sa kreativita cení viac než kedykoľvek predtým.

Preklad hry Hitman vzniká v spolupráci s Andrejom Eperješim, známym autorom vynikajúcich návodov v slovenskom jazyku, ktorý sa v minulosti podieľal na prekladoch Hitman: Blood Money alebo gigantického projektu The Elder Scrolls IV: Oblivion. Keďže aktívnych prekladateľov do slovenského jazyka je veľmi málo, iniciatívu Epera veľmi vítam. Veľkým bonusom je, že hru pozná ako vlastné hodinky, keďže na ňu napísal rozsiahly návod.

Hitman (2016) Hitman (2016) Hitman (2016)

Zásadnou prekážkou, na ktorej zlyhali iné amatérske preklady, bola technická stránka. Často sa stane, že autori hier sú proti amatérskym modifikáciám, avšak nie je až takým bežným javom, aby išli vyložene proti amatérskym prekladateľom. IO Interactive robilo od vydania hry vedomé kroky proti tomu, aby niekto mohol túto hru preložiť.

V priebehu roka zmenili formát súborov, zmenili spôsob šifrovania a s každou aktualizáciou menia názvy textových súborov, ktorých je v hre momentálne vyše 10 000, keďže každý riadok dialógov umiestnili do samostatného súboru. Podmienky na tvorbu prekladu teda boli katastrofálne, avšak nateraz sa zdá, že všetky tieto prekážky sa nám podarilo úspešne obísť.

Hitman (2016) Hitman (2016) Hitman (2016)

Priznám sa, že na tvorbe lokalizačných nástrojov pre túto hru som strávil zatiaľ najviac času. Bol to dlhodobý projekt, na ktorom som pracoval od minulého leta popri nástrojoch na Frostbite 3. Momentálne sa zdá, že preložiť bude možné drvivú väčšinu textov. Niektoré, bohužiaľ, zatiaľ zostávajú niekde skryté, avšak pevne verím, že aj tie sa napokon podarí nájsť.

Verím, že tento projekt vás po dlhšej dobe nízkej aktivity potešil. Slovenské preklady mimo portálu Lokalizácie.sk sú vzácnosťou, preto potrebujeme vašu podporu. Radi si o vašom záujme prečítame v komentári alebo privítame nových fanúšikov na našej Facebookovej stránke. A ak sa rozhodnete prispieť, určite budete odmenení skorším prístupom k prekladu.

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
rastik19

30. 7. 2018
1 komentár

servus hosi mozem sa spytat kedy asi bude vydana ? dakujem za odpoved

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.