Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Penumbra: Overture

Krátke správy

- 12. 9. 2018: Valec opäť pripravil aktualizáciu Age of Empires II HD, tentokrát ide o verziu 5.8.

- 15. 4. 2018: Verejné vydanie Call of Duty - Modern Warfare v pôvodnej verzii aj vo verzii Remastered je naplánované na 8. mája.

- 28. 1. 2018: Valec doplnil preklad Age of Empires II HD o texty verzie 5.7 a zároveň pridal preklad ťaženia za Vietnamcov, vďaka čomu lokalizácia opäť prekladá celú hru. Okrem toho bola vylepšená aj lokalizácia pôvodnej hry Age of Empires II.

- 20. 9. 2017: Slovenčina pre Age of Empires II HD odteraz vo verzii 5.5 dopĺňa preklad ťažení za Barmčanov a Kmérov.

- 2. 5. 2017: Valec pripravil novú verziu lokalizácie Age of Empires II HD, ktorá pridáva texty z aktualizácie 5.3 a rozšírení The African Kingdoms a Rise of the Rajas.

- 28. 11. 2016: V priebehu týždňa ohlásime podrobnejšie informácie ohľadom dvojice nových dielov Call of Duty.

- 27. 11. 2016: Rozbieha sa nový preklad - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Must-have hra pre všetkých fanúšikov žánru Commandosu!

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 1
Za týždeň: 1
Celkom: 213667
Teraz: 0Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Akému projektu by sme sa mali venovať po vydaní Call of Duty: Advanced Warfare?

Počet hlasov: 873

Prekladá sa Call of Duty: World War II

Autor článku: MixerX, pridané: 10. 5. 2018 o 00:24:20, počet komentárov: 7
Prekladá sa Call of Duty: World War II

Séria Call of Duty je s portálom Lokalizácie.sk úzko spojená, keďže celkovo ponúkame preklad už na šesť dielov. Nie je žiadnym tajomstvom, že zámerom je lokalizovať všetky, u ktorých to technická stránka umožňuje. Práve technické prekážky boli dôvodom, pre ktorý prichádza ohlásenie prekladu Call of Duty: World War II až teraz.

Ako som spomínal už na viacerých miestach, od leta minulého roka až do februára som bol v zahraničí, kde som nemal priestor venovať sa prekladom. Napriek tomu som si zmapoval najnovší diel Call of Duty: World War II a zistil som, že šanca na preklad tu je, avšak problémom je nový formát súborov.

Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II

Po niekoľkých dňoch intenzívnej práce sa mi podarilo pripraviť nástroje, pomocou ktorých je možný úplný preklad príbehového režimu. Ďalšou dobrou správou je, že sa mi úspešne podarilo preložiť najväčší súbor so všeobecnými textami, takže sa môžem ďalej sústrediť na preklad samotných misií. Je možné, že počas prekladu bude potrebné vyriešiť ešte zopár technických prekážok, avšak nemalo by ísť o nič závažné.

Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II

Ako ukázali posledné skúsenosti, slovenské preklady sa nemôžu spoliehať na podporu internetových obchodov s hrami. Jedinou možnosťou, ako si uhradiť aspoň náklady na kúpu hry, je požiadať vás, fanúšikov, o finančnú podporu. Zbierka na Call of Duty: Modern Warfare Remastered bola úspešná, za čo boli prispievatelia odmenení exkluzívnym prístupom k prekladu. Tentokrát žiadnu zbierku na konkrétnu sumu nevypíšem, namiesto toho nechám na vašom slobodnom rozhodnutí, či a koľko prispejete.

Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II Call of Duty: World War II

Momentálne nedokážem odhadnúť žiaden dátum vydania, pretože s prekladom samotných textov misií iba začínam. O aktuálnom postupe však budem informovať na karte projektu. Ako som spomínal aj v článku o preklade posledného dielu série Hitman, poteší nás vaša spätná väzba, či ž v podobe komentárov, alebo tým, že sa pridáte k našim fanúšikom na Facebookovej stránke.

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
MixerX

20. 5. 2018
63 komentárov

Dorazilo, vďaka :).

 
pepo888

19. 5. 2018
5 komentárov

Č. Poslal som niečo na pivsona tak nech sa darí pri preklade:)

 
fanda333

13. 5. 2018
4 komentáre

Ano přes banky samozřejmě. Díky za info.

 
MixerX

13. 5. 2018
63 komentárov

Závisí od spôsobu platby a poplatkov. Cez banku by to malo byť v poriadku, ale nemám úplný prehľad :).

 
fanda333

12. 5. 2018
4 komentáre

Zdravím a děkuji, že jste se pustili do překladu dalších super her. Jako podporu bych raději využil české koruny než euro. Chci to jen vědět, zda-li toto řešení nebude problém? A ještě jednou díky.

 
MixerX

11. 5. 2018
63 komentárov

Black Ops 2/3 ani Infinite Warfare nie je možné preložiť kvôli ochrane súborov. Zvyšné diely sú v pláne, poradie bude závisieť od okolností. Ak sa potvrdí remaster MW2, určite to zaváži :).

 
Stoky

11. 5. 2018
1 komentár

Skvela sprava, drzim palce nech vam to ide ako po masle :D ... inak este sa chcem opytat ci budete robit preklad ak je to mozne aj pre starsie doposial nelokalizovane diely MW3, Ghosts, BO II a III, IW

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.