Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Need for Speed: Underground

Krátke správy

- 4. 6. 2020: Vydaný preklad Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.94 funkčný s aktualizáciou z 28. 5. 2020.

- 1. 6. 2020: Vydanie prekladu Jedi: Fallen Order už v utorok 2. júna!

- 22. 5. 2020: Testovanie Spyra 3 je takmer na konci. Vydanie prekladu Spyro: Reignited Trilogy očakávame v nedeľu!

- 10. 5. 2020: Česká lokalizácia Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.93 je odteraz funkčná s aktualizáciou z 28. 4. 2020.

- 10. 5. 2020: Lokalizácia Scythe bola upravená pre verziu hry 1.6.73.

- 25. 3. 2020: Gaunt pracuje na novom projekte Scythe: Digital Edition. Viac sa môžete dočítať na karte projektu.

- 16. 3. 2020: Lokalizácia Shadow Tactics: Blades of the Shogun bola aktualizovaná, aby bola kompatibilná s verziou 2.2.10.f.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 21
Za týždeň: 2396
Celkom: 287316
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 36

L: DreadOut, Keepers of the Dark a Scythe

Autor článku: MixerX, pridané: 10. 5. 2020 o 14:01:32, počet komentárov: 0
L: DreadOut, Keepers of the Dark a Scythe

Pred nedávnom som informoval o tom, že k tímu Lokalizácie.sk sa pridal nový člen Gaunt. Odvtedy stihol prispieť troma ďalšími prekladmi na hry, ktoré síce nepatria medzi trháky, ale často práve v takýchto prípadoch samotný preklad pomôže rozšíriť povedomie o existencii týchto hier.

DreadOut

DreadOut je hororová hra indonézskeho pôvodu, ktorá hráčov oboznamuje s miestnymi legendami o duchoch. Ide o skvelý spôsob, ako sa dozvedieť niečo o kultúre, ktorá je pre mnohých z nás vzdialená. Pri samotnom spracovaní hry treba brať do úvahy, že ide o nízkorozpočtový projekt určený pre hráčov z krajiny, ktorá sa dodnes označuje ako rozvojová.

Dreadout Dreadout Dreadout

Slovenská lokalizácia obsahuje diakritiku a prekladá všetky dialógy a popisy. Menšou komplikáciou pri preklade boli slabšie napísané anglické texty, preto bolo nutné niektoré pasáže popisov zmysluplnejšie prepísať. Pri všetkých prekladoch uvedených v tomto článku Gauntovi s technikou asistoval český kolega termit, ktorému týmto ďakujeme.

Slovenský preklad hry DreadOut (15 MB)

DreadOut: Keepers of the Dark

Keepers of the Dark je síce samostatná hra, avšak treba ju skôr brať ako voľné doplnenie pôvodného DreadOutu, z ktorej využíva mnohé scenérie a dodáva im nový rozmer. Autori sa tentokrát rozhodli viac sústrediť na jednotlivé duchárske príbehy, než na rozprávanie uceleného príbehu, čo samotnej hrateľnosti výrazne prospelo. Slovenská lokalizácia opäť obsahuje diakritiku a prekladá všetky dialógy a popisy.

Keepers of the Dark Keepers of the Dark Keepers of the Dark

Slovenský preklad hry Keepers of the Dark (16 MB)

Scythe: Digital Edition

Tretia hra je z trochu iného súdka. Hoci Lokalizácie.sk už predtým ponúkali preklad hororových adventúr v podobe série Penumbra, do žánra doskových hier sme doposiaľ nenačreli. To sa zmenilo v tejto chvíli, pretože digitálna edícia Scythe umožňuje hráčom zahrať si populárnu doskovú stratégiu buď proti počítaču, alebo proti iným hráčom cez internet.

Scythe Scythe Scythe

Slovenská lokalizácia prekladá celú hru s diakritikou vrátane internetovej časti. Je určená pre platformu Steam a výlučne pre aktuálnu verziu 1.6.73, pričom kompatibilita s inými verziami je vylúčená. Dajte si na to, prosím, pozor a v prípade problémov nás neváhajte kontaktovať.

Slovenská lokalizácia Scythe: Digital Edition (4 MB)

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.