Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Age of Empires II

Krátke správy

- 7. 9. 2020: Čeština do Star Wars: Battlefront II aktualizovaná, aby fungovala s verziou z 26. 8. 2020.

- 3. 9. 2020: Vydanie slovenčiny do Sudden Strike 4 už túto sobotu!

- 30. 8. 2020: Preklad Desperados III vychádza v novej verzii 1.01, pridáva ďalšie preložené texty a kompatibilitu s verziou hry 1.3.6.

- 17. 8. 2020: Slovenský preklad Scythe bol aktualizovaný na verziu hry 1.6.84.

- 25. 7. 2020: Preklad Desperados III vo verzii 07.25 bol aktualizovaný o texty barónovych výziev.

- 19. 7. 2020: Betaverzia prekladu Hitman (2016) bola odoslaná prispievateľom. Ak ste nedostali e-mail, prosím, kontaktujte nás.

- 18. 7. 2020: Verejná betaverzia prekladu Desperados III bola aktualizovaná o opravy chýb a preklad nových textov.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 181
Za týždeň: 181
Celkom: 329214
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 122

Jedi: Fallen Order a Spyro tesne pred dokončením

Autor článku: MixerX, pridané: 17. 5. 2020 o 01:59:36, počet komentárov: 2
Jedi: Fallen Order a Spyro tesne pred dokončením

Pandémia koronavírusu má síce vo svete katastrofálne dôsledky, mnohých nás však zavrela doma. Ťažko predpovedateľný sled udalostí viedol k tomu, že aktívni aj bývalí členovia prekladateľského tímu Lokalizácie.sk sa dali dokopy a pripravili pre vás niekoľko prekvapení. Detailom o tvorbe jednotlivých projektov budú neskôr venované samostatné články, teraz sa len pozrime, o aké projekty ide.

Jedi: Fallen Order

Mimoriadny úspech najnovšieho prírastku do rodiny hier s tematikou Star Wars sa nedal prehliadnuť. Koncom marca prišla v našich novoutvorených prekladateľských kruhoch debata na Jedi: Fallen Order a vysvitlo, že dvaja naši členovia a fanúšikovia série Star Wars majú túto hru práve rozohranú. Epero a Infernity (z dávnych prekladateľských projektov známy ako Chliev) sa spoločne spontánne rozhodli, že využijú pracovné voľno na prípravu slovenčiny.

Nastolené pracovné nasadenie prekvapilo možno aj ich samých, pretože za necelý mesiac spoločnými silami dokázali preložiť všetky texty. Počas ich prekladu už súbežne prebiehali korektúry, ktoré sa s výnimkou niekoľkých zápiskov v encyklopédii takisto podarilo dokončiť. Lokalizácia sa teda nachádza vo fáze testovania, avšak vzhľadom na to, že sme texty mali k dispozícii usporiadané podľa nadväznosti, vychytávajú sa len kontextové nezrovnalosti. Ako bonus sa Infernity podujal na úpravu podtitulu hry na „Jedi: Padlý Rád“. Na preklad spred začiatku testovania sa môžete pozrieť v priloženom videu alebo v galérii.

Spyro: Reignited Trilogy

Po vydarenom remasteri mojej obľúbenej série Crash Bandicoot sa fanúšikovia o rok dočkali vynovenej podoby aj druhého maskota hernej konzoly PlayStation, fialového draka Spyra. Výsledok bol v oboch prípadoch dych berúci, najmä pre tých z nás, ktorí na týchto hrách koncom 90. rokov vyrastali pred CRT telkami.

Už od vydania hry na PC som sa pohrával s myšlienkou pripraviť preklad, avšak nikdy sa mi nenaskytla vhodná príležitosť podrobne skúmať herné súbory. Mal som v hlave podmienku, že na preklade začnem pracovať iba vtedy, keď sa mi podarí plnohodnotne preložiť názvy úrovní písaných 3D písmom. Ako to napokon dopadlo sa môžete pozrieť opäť v priloženom videu alebo v galérii. Lokalizácia je prakticky hotová, prebieha už len testovanie a dolaďovanie 3. dielu Year of the Dragon.

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
MixerX

1. 6. 2020
99 komentárov

Odvážne odpoviem, že zajtra, v utorok 2. júna :).

 
wranna

29. 5. 2020
1 komentár

Ahojte páni, budem trošku odvážny...kedy plánujete zverejniť Slovenčinu pre Jedi Fallen Order? Vopred vďaka.

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.