Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Dark Void

Krátke správy

- 4. 6. 2020: Vydaný preklad Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.94 funkčný s aktualizáciou z 28. 5. 2020.

- 1. 6. 2020: Vydanie prekladu Jedi: Fallen Order už v utorok 2. júna!

- 22. 5. 2020: Testovanie Spyra 3 je takmer na konci. Vydanie prekladu Spyro: Reignited Trilogy očakávame v nedeľu!

- 10. 5. 2020: Česká lokalizácia Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.93 je odteraz funkčná s aktualizáciou z 28. 4. 2020.

- 10. 5. 2020: Lokalizácia Scythe bola upravená pre verziu hry 1.6.73.

- 25. 3. 2020: Gaunt pracuje na novom projekte Scythe: Digital Edition. Viac sa môžete dočítať na karte projektu.

- 16. 3. 2020: Lokalizácia Shadow Tactics: Blades of the Shogun bola aktualizovaná, aby bola kompatibilná s verziou 2.2.10.f.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 134
Za týždeň: 415
Celkom: 296572
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 62

Shadow Tactics a iné preklady aktualizované

Autor článku: MixerX, pridané: 14. 6. 2020 o 22:12:25, počet komentárov: 0
Shadow Tactics a iné preklady aktualizované

V tomto produktívnom období nemyslíme iba na nové projekty, ale snažíme si nájsť čas aj na údržbu našich starších prekladov, ktoré boli vydané pred niekoľkými rokmi. Občas sa totiž stáva, že staršie hry vychádzajú na nových platformách s upravenými súbormi, v dôsledku čoho už starší preklad nie je kompatibilný.

Zároveň vás chceme požiadať, aby ste neváhali a nahlásili nám, ak si nainštalujete ľubovoľný náš preklad, ktorý na vašej edícii hry nefunguje. Nie je totiž v našich silách kontrolovať kompatibilitu všetkých edícií všetkých hier, ktoré sme kedy preložili. Ak nás na to ale upozorníte, pokúsime sa takýto preklad sfunkčniť.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Hlavnou správou je, že Slappyho preklad Shadow Tactics: Blades of the Shogun je opäť plne funkčný s najnovšou verziou hry 2.2.10f. Zmeny, ktoré autori urobili v štruktúre herných súborov za posledných niekoľko rokov, si žiadali väčšie množstvo práce. Bolo totiž nutné napasovať pôvodné textové súbory s prekladom do novej podoby a nanovo pripraviť slovenskú diakritiku.

Shadow Tactics Shadow Tactics Shadow Tactics

Pri tejto príležitosti prešli všetky texty úplnou korektúrou. Vychytané boli preklepy, gramatické chyby a miestami bola doladená štylistika. Zároveň je preklad odteraz presnejší aj z pohľadu transkripcie mien z japončiny. Doprekladané boli takisto nové texty z posledných aktualizácií, texty pre ovládač a texty rozhovorov civilistov. Hoci sme zbežne pretestovali všetky misie, niečo nám predsa mohlo uniknúť. Prosíme vás, ak nájdete nejaký text po anglicky, dajte nám vedieť, aby sme to mohli doplniť.

Slovenský preklad hry Shadow Tactics: Blades of the Shogun (4,5 MB)

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Pôvodné dobrodružstvá Indianu Jonesa z roku 2008 vyšli pred pár rokmi na platforme Steam. Hra s prekladom padala, pretože autori pridali kontrolu na originalitu spúšťacieho súboru. Bohužiaľ, práve tam ale umiestnili texty hlavnej ponuky, ktoré preklad upravoval. Dávame preto k dispozícii nový inštalátor.

LEGO Indiana Jones LEGO Indiana Jones LEGO Indiana Jones

Tí z vás, ktorí vlastnia škatuľovú alebo inú verziu hry, si môžu zvoliť inštaláciu prekladu hlavnej ponuky. Ak chcete preklad použiť na Steame, nechajte túto možnosť neoznačenú. Texty herných nastavení síce ostanú po anglicky, ale príbehové texty budete mať v slovenčine.

Slovenský preklad hry LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (1,5 MB)

Broken Age: Act I

Preklad adventúry Broken Age, bohužiaľ, ostal v našom podaní iba pre prvú polovicu hry. Osobne dúfam, že jedného dňa skalným fanúšikom adventúr predstavíme kompletný preklad oboch častí, keďže textúry sú poslovenčené a časť nového príbehu rozprekladaná.

Broken Age Broken Age Broken Age

Momentálne prinášam aspoň verziu, ktorá funguje s najnovšou verziou hry 2.4.8. Preklad správne fungoval, ak ste mali pôvodnú edíciu Broken Age: Act I, ale v prípade inštalácie prekladu na plnú verziu hra padala. S novým inštalátorom je možné preložiť aspoň prvú polovicu hry aj v prípade, že vlastníte oba diely Broken Age.

Slovenský preklad hry Broken Age: Act I (10 MB)

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.