Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Krátke správy

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

- 11. 1. 2021: Slovenčina do Scythe je odteraz kompatibilná aj s platformou GOG.

- 24. 12. 2020: Celý tím Lokalizácie.sk vám praje pokojné prežitie sviatkov. Ostaňte zdraví!

- 9. 12. 2020: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition upravený pre aktualizáciu 100.12.9476.0.

- 24. 11. 2020: Slappy vydal finálnu verziu prekladu Desperados III, v ktorej sú preložené všetky DLC ako aj editor levelov.

- 29. 10. 2020: Pribudol projekt Asterix & Obelix XXL: Romastered, ktorý pripravuje prekladateľ Slappy. Časom sa chystá preložiť celú trilógiu. Prvé obrázky na Facebooku.

- 25. 10. 2020: Od dnes je k dispozícii slovenský preklad stratégie Door Kickers, ktorého autorom je Slappy.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 59
Za týždeň: 3803
Celkom: 409050
Teraz: 7Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 227

L: Command & Conquer: Remastered Collection

Autor článku: BoBo, pridané: 23. 9. 2020 o 13:55:59, počet komentárov: 0
L: Command & Conquer: Remastered Collection

Po niečo vyše troch mesiacoch vychádza prvá verejná verzia prekladu na remasterovanú kolekciu Command & Conquer. Hoci sme okolo Lokalizácií.sk s Máriom (MixerX) vždy riešili/diskutovali rôzne veci, preklad som nevydal už roky. Z mojich pomerne striedmych počiatočných plánov prekladu ponúk a korektúr, sa vďaka okolnostiam vykľul aj preklad väčšiny dielu Tiberian Dawn. Je príjemné sa vrátiť k starému hobby a zistiť, že to vlastne viete už robiť ďaleko lepšie.

Gaunt si zobral na starosť Red Alert a tiež sa usilovne postaral o dopreklad rôznych textov, aby bola betaverzia pre prispievateľov čo najskôr prístupná. Tí tak mohli hrať už v období júla, čo je presne v duchu filozofie pridanej hodnoty, ktorú chceme prispievateľom ponúkať. Textov v hrách nebolo veľa, no celá kolekcia je mimoriadne rozsiahla na hranie a pokojne si na normálnej náročnosti (možno bude treba niekedy aj na ľahšej) nachystajte plus mínus 100 hodín, ak to chcete prejsť všetko.

Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered

Veľká vďaka patrí tiež lichkangaxxovi, ktorý venoval desiatky hodín testovaniu a vylepšovaniu prekladu Red Alertu a jeho datadiskov. A kedže Mário má obvykle prsty vo všetkom, čo robíme, aj tu sa postaral okrem techniky o menšie korektúry/dopreklad. Chcem sa poďakovať aj celému nášmu tímu, ktorý na Discorde prispel nápadmi k terminológií (pridajte sa aj vy – či už na pokec alebo ako člen tímu). Ako vidíte, tento projekt bol skutočne prácou mnohých šikovných ľudí a vďaka tomu máte výsledok už dnes.

Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered

Čo sa týka ďalších plánov, preklad budem naďalej vylepšovať. Aktuálne mám dohraný prvý diel Tiberian Dawn (ktorého preklad je už vo finálnej podobe) a budem pokračovať v korektúrach Red Alertu a množstva bonusových misií. Očakávajte ešte dve verzie – jednu po dohraní RA a finálnu po dohraní zvyšných misií. Keďže to nie sú hry, ktoré by ste vedeli hrať každý deň x hodín, termín neudám (tomu sa ostatne na webe aj vyvarujeme). Predpokladám však, že to ešte potrvá niekoľko mesiacov.

Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered Command Conquer Remastered

Preklad je tak už dnes na slušnej úrovni, no každý sa môže rozhodnúť, či zatiaľ odohrá „len“ TD a na zvyšný obsah si počká vo finálnej podobe. Alebo sa do toho môžete naplno pustiť a napríklad nám nahlásiť chyby. :) Veríme, že sa vám preklady oboch hier a datadiskov budú páčiť a na záver malý tip: ak stihnete akciu do 5. októbra, na Steame hry dostanete za skvelých 15€.

Slovenský preklad hry Command & Conquer: Remastered Collection (10 MB)

- Michal Bobuš

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.