Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Penumbra: Overture

Krátke správy

- 11. 1. 2021: Slovenčina do Scythe je odteraz kompatibilná aj s platformou GOG.

- 24. 12. 2020: Celý tím Lokalizácie.sk vám praje pokojné prežitie sviatkov. Ostaňte zdraví!

- 9. 12. 2020: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition upravený pre aktualizáciu 100.12.9476.0.

- 24. 11. 2020: Slappy vydal finálnu verziu prekladu Desperados III, v ktorej sú preložené všetky DLC ako aj editor levelov.

- 29. 10. 2020: Pribudol projekt Asterix & Obelix XXL: Romastered, ktorý pripravuje prekladateľ Slappy. Časom sa chystá preložiť celú trilógiu. Prvé obrázky na Facebooku.

- 25. 10. 2020: Od dnes je k dispozícii slovenský preklad stratégie Door Kickers, ktorého autorom je Slappy.

- 15. 10. 2020: Nová verzia slovenčiny do Desperados III pridáva zvyšok Barónových výziev a prvé dve časti DLC.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 210
Za týždeň: 954
Celkom: 406201
Teraz: 5Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 226

Prvá verzia Age of Empires III: Definitive Edition

Autor článku: Gaunt, pridané: 23. 11. 2020 o 20:56:20, počet komentárov: 0
Prvá verzia Age of Empires III: Definitive Edition

Po remasteroch prvých dvoch dielov Age of Empires sme sa dočkali aj vylepšenia tretieho dielu s oboma datadiskami na súčasné štandardy. Hra takto ponúka to, čo aj pôvodná hra, ale v krajšej grafike, s lepšími efektmi, s podporou 4K a s dobrou optimalizáciou.

Hra tak majoritne obsahuje to, čo nám už ponúkol pôvodný Age of Empires III s datadiskami. Zatiaľ pribudli len výzvy, ktoré predstavujú detailnejší tutoriál, 6 historických misií a 2 nové národy - Inkov a Švédov. Okrem toho bolo mnoho textov v hre zmenených, aby sa odstránili historické nepresnosti. V hre sa tak už Siouxovia nazývajú Lakotovia, Šialený kôň je strýko Frank, slovo kolónia bolo cenzurované snáď skoro všade a podobne...

Age of Empires III Definitive Edition Age of Empires III Definitive Edition Age of Empires III Definitive Edition

Vzhľadom na to, že hra obsahuje veľké množstvo textu, rozhodli sme sa pre pomerne netradičný krok. Po vydaní hry som zmapoval všetky rozdiely v textoch medzi pôvodnou a definitívnou edíciou. Vo verzii, ktorú dnes prinášam ako ochutnávku, sú do slovenčiny preložené všetky texty, ktoré pribudli. Aby však hra bola zrozumiteľná, zvyšné texty boli prevzaté z oficiálnej českej lokalizácie pôvodnej hry od spoločnosti Playman. Všetky obsahové zmeny som zároveň do tejto českej lokalizácie zapracoval.

Chcel by som sa týmto poďakovať autorom pôvodnej oficiálnej češtiny, že sme si pred rokmi mohli užiť túto hru v zrozumiteľnom jazyku. Práca na slovenskom preklade bude naďalej pokračovať a vychádzať bude z angličtiny. Preklad zatiaľ prešiel len testom funkčnosti, takže za prípadné chyby sa vopred ospravedlňujeme.

Age of Empires III Definitive Edition Age of Empires III Definitive Edition Age of Empires III Definitive Edition

Vzhľadom na to, že na hru pravidelne vychádzajú aktualizácie, preklad sa bude postupne upravovať. Najbližšie by som chcel doplniť nové texty z encyklopédie, aby v hre už nebolo nič po anglicky. Potom sa začne preklad pôvodného Age of Empires III. Výsledkom mojej práce teda o niekoľko dlhých mesiacov bude plnohodnotný slovenský preklad. Zatiaľ si užite aspoň takúto dvojjazyčnú verziu. Na záver by som sa rád poďakoval každému, kto preklad doteraz podporil.

Preklad Age of Empires III: Definitive Edition (40 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.