Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Call of Duty

Krátke správy

- 6. 9. 2021: Multiplayer v AoE3 DE už opať funguje aj s naším prekladom.

- 9. 8. 2021: Slovenčina do hry Scythe je odteraz funkčná s verziou hry 1.7.12.

- 1. 6. 2021: V preklade Call of Juarez: Pištoľník bolo upravených niekoľko chybičiek. O testovanie sa postaral Gaunt.

- 21. 5. 2021: Inštalátor slovenčiny do hry Blood Bowl 2 bol opravený. Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

- 1. 3. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition aktualizovaný pre verziu hry 100.12.18493.

- 9. 2. 2021: Lokalizácia hry Tropico 6 odteraz prekladá aj štvrté DLC Caribbean Skies.

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 476
Za týždeň: 1865
Celkom: 533068
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 355

Akčný trhák Gears 5 si zahráte po slovensky

Autor článku: Infernity, pridané: 22. 5. 2021 o 23:24:51, počet komentárov: 0
Akčný trhák Gears 5 si zahráte po slovensky

Náš tím Lokalizácie.sk sa pomaly, utešene rozrastá a noví členovia nám otvárajú brány k prekladom hier, ktoré by boli v minulosti nedosiahnuteľné. Takouto hrou je aj skvelá strieľačka GEARS 5 od Microsoftu, vyrobená štúdiom The Coalition.

Možno si poviete, že FPS sú na preklad jednoduché, je tam málo textov a dá sa to zvládnuť pomerne rýchlo aj jedným prekladateľom. Tentokrát je však pravda trochu iná. Na tento projekt som si robil zálusk už po dokončení prekladu Star Wars Jedi: Padlý rád, avšak technika, množstvo textov a už ohlásená snaha o iný preklad ma napokon presvedčila od tejto snahy upustiť.

Vzhľadom na celkovú náročnosť projektu ohlásený preklad do češtiny narazil na prekážky, v dôsledku čoho sa pozastavil. My sme, medzičasom, prijali prostredníctvom náboru nových členov, z ktorých som pre tento projekt naverboval dvojicu talentovanej čerstvej krvi, menovite Líškodlačku a Mikea.

Ďalším podstatným bodom bolo, že sa nám podarilo nielen vyriešiť export a import herných súborov, ale takisto kontextovo zoradiť veľké množstvo príbehových textov, čo nám nesmierne urýchlilo preklad. Spoločne s Mikeom sme začali pracovať na dialógoch a Líškodlačka si zobrala na starosť finálne korektúry preložených textov.

V akom štádiu je momentálne preklad?

Hra sa skladá zo štyroch aktov, pričom s potešením môžem oznámiť, že preložené už máme všetky štyri! Prvé dva už prešli aj testovaním, na testovaní druhej polovice sa pracuje. Hoci máme hlavnú príbehovú líniu kontextovo zoradenú, počas hry na vás stále vyskočí mnoho drobných hlášok, krátkych dialógov na dokreslenie atmosféry, popisov či tipov.

Gears 5 Gears 5 Gears 5

Len pre informáciu, celkovo hra obsahuje 40-tisíc riadkov, čo je dvakrát viac, ako sme čelili v spomínanom STAR WARS Jedi: Fallen Order, čo bolo RPG. Naším cieľom je mať v priebehu najbližších týždňov pripravenú prvotnú verziu prekladu, v ktorej bude hlavná dejová línia preložená a otestovaná. Následne nás bude čakať tvrdá práca na dorazení všetkých ostatných riadkov.

Gears 5 Gears 5 Gears 5

Z tohto miesta chceme ešte raz popriať veľa šťastia aj nášmu českému kolegovi, aby sa mu podarilo nájsť pomocníkov a svoj preklad doviedol do úspešného konca. Na záver prikladáme videoukážku z prvotného štádia nášho interného testovania. Aby som vás navnadil, dodám, že ak sa nám tento projekt podarí doviesť do úspešného konca, rád by som naň nadviazal ťahovým dielom Gears Tactics. Držte palce!


Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.