Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Asterix & Obelix XXL 3

Krátke správy

- 21. 11. 2021: Slovenčina pre taktickú stratégiu War Mongrels je k dispozícii!

- 17. 11. 2021: Slovenčina do hry DreadOut 2 plne funkčná s aktualizáciou 1.1.7.

- 8. 10. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 1.

- 6. 9. 2021: Multiplayer v AoE3 DE už opať funguje aj s naším prekladom.

- 9. 8. 2021: Slovenčina do hry Scythe je odteraz funkčná s verziou hry 1.7.12.

- 1. 6. 2021: V preklade Call of Juarez: Pištoľník bolo upravených niekoľko chybičiek. O testovanie sa postaral Gaunt.

- 21. 5. 2021: Inštalátor slovenčiny do hry Blood Bowl 2 bol opravený. Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 54
Za týždeň: 1926
Celkom: 580078
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 402

Preklad Gears 5 pred dokončením

Autor článku: Infernity, pridané: 20. 9. 2021 o 20:43:35, počet komentárov: 0
Preklad Gears 5 pred dokončením

Gears 5 je súčasťou druhej trilógie Gears, pričom príbehom rozširuje udalosti z pôvodnej trilógie. Hoci ide o skvelú hru, bohužiaľ, nie je až taká skvelá na preklad. Ale k tomu sa dostaneme…

Na začiatok sa ospravedlním za náš prekladateľský tím, že sme po prvom oznámení projektu nedávali pravidelné novinky ohľadom postupu. Bohužiaľ, aj napriek všetkým našim magickým schopnostiam, tento preklad sa ukázal ako tvrdý oriešok.

Avšak v našej DNA sa, našťastie, nenachádza pocit porazenosti a ruku k dielu priložilo mnoho členov tímu, ktorí ani nie sú momentálne spomenutí ako autori. Napríklad Gaunt, ako nový tester, ktorý dokázal odhaliť množstvo textov, ktoré sme nezachytili cez náš systém na zotriedenie textov. Totiž všetko, čo nebolo zachytené, treba vyhľadávať v obrovskej, textovej kope sena pozostávajúcej z vyše 30 000 reťazcov.

Za účelom dohľadávania anglických textov a dolaďovania kontextu som nahral vyše 30 hodín hry, ktoré som z testovania dával na ukážku. Ďalší naši členovia potom tieto videá sledovali, dávali návrhy na vylepšenia videného, prípadne sa zapájali do vymýšľania prekladu rôznych názvov či pomenovaní.

Najväčší problém celého prekladu, ako som to už načrtol, je rozsah textov a nemožnosť dať dialógy do nejakého súvislého celku. A to už nehovorím o tak-kom, popisoch úloh, tipoch, zberateľských predmetoch a v neposlednom rade, vedľajších úlohách. V otvorenom svete hry Gears 5 môžete ísť kam chcete, čím vám hra dá vždy iné dialógy a my sme sa snažili všetky tieto dialógy získať.

Ale aby som nebol len negatívny, mám pre vás skvelú novinku. Aj napriek všetkým týmto prekážkam sme dosiahli úroveň prekladu, kde hráč už môže hrať úplne bez problémov a mať všetko podstatné preložené. Ale raz vidieť je viac ako stokrát počuť.

Prikladáme video, aby ste videli, že sme už na cieľovej rovinke. Len doplním, preklepy a nejaké nezrovnalosti už boli upravené po natočení tohto videa, takže áno, preklad stále zlepšujeme.

Ak máte záujem o tento preklad, mám pre vás skvelú výbornú správu. V najbližších týždňoch sa pripravuje neverejná beta, ktorej môžete byť súčasťou a zažiť preklad tejto hry tak, ako ho zažívame my. Budete mať prístup k najnovším úpravám a prednostne aj k prekladu DLC HiveBusters. Viac informácií prinesieme už onedlho.

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.