Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
STAR WARS Jedi: Fallen Order

Krátke správy

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

- 21. 11. 2021: Slovenčina pre taktickú stratégiu War Mongrels je k dispozícii!

- 17. 11. 2021: Slovenčina do hry DreadOut 2 plne funkčná s aktualizáciou 1.1.7.

- 8. 10. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 1.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 56
Za týždeň: 534
Celkom: 780146
Teraz: 2Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 496

L: Quake - Remastered

Autor článku: MixerX, pridané: 22. 9. 2021 o 12:59:18, počet komentárov: 0
L: Quake - Remastered

Hoci sa momentálne sústredíme na dokončenie viacerých očakávaných projektov, dovolil som si v piatok urobiť malú odbočku. Dozvedel som sa totiž, že v auguste vyšla nová edícia strieľačky Quake, pri ktorej som ako malý strávil mnoho popoludní. Po chvíľke hrania som si však uvedomil, že by bolo pekné, keby som si Quake po toľkých rokoch zahral po slovensky. A takto vznikol drobný projekt pre radosť, ktorého výsledok vám dnes predstavujem.

Remasterovaná edícia Quake prináša takmer totožný zážitok ako pôvodná hra, avšak s plnou kompatibilitou s modernými systémami. Modely majú o niečo viac polygónov, avšak celkové vyznenie grafického štýlu verne zodpovedá tomu, čo som mal uložené v pamäti. Okrem základnej kampane obsahuje nielen pôvodné rozšírenia Scourge of Armagon a Dissolution of Eternity, ale aj dve nové, ktoré vznikli pri príležitosti reedície. Súhrnne vás čaká vyše 20 hodín príbehových máp a neúrekom ďalších pri hre cez Internet.

Quake Quake Quake

Práce na preklade započali v piatok poobede. Už večer som pridával na Facebook príspevok, v ktorom som ukazoval slovenskú hlavnú ponuku s úplnou diakritikou. Na rozdiel od pôvodnej hry boli tentokrát texty a písma voľne uložené, takže s ich úpravou neboli problémy. Ako bonus som prekresľoval nadpisy v ponukách a preložil som tiež úvodné videá.

Vzhľadom na to, že svet Quakeu som dôverne poznal, terminológia mi bola od začiatku jasná. Prekladal som ponuky, názvy rozšírení, zbrane, muníciu, rôzne sprievodné texty a popisy achievementov. Najväčšou položkou boli príbehové zhrnutia, ktoré vám v niekoľkých odstavcoch vysvetľujú, čo ste práve dosiahli a aký máte ďalší cieľ. Aby bolo možné hrať cez Internet, názvy máp som ponechal v angličtine.

Quake Quake Quake

Hoci som mal po dvoch dňoch práce hotovo, s prekladom som sa podelil až dnes. Premohla ma nostalgia a niekoľko dní som venoval čisto hraniu, vďaka čomu sa mi podarilo preklad ešte viac doladiť. S týmto čerstvým zážitkom môžem Quake odporučiť každému fanúšikovi strieľačiek. Hoci má hra 25 rokov, stále sa hrá výborne!

Slovenský preklad Quake (2 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.