Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Hitman (2016)

Krátke správy

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 279
Za týždeň: 279
Celkom: 803027
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 518

L: Horizon - Zero Dawn

Autor článku: MixerX, pridané: 5. 11. 2021 o 18:04:23, počet komentárov: 5
L: Horizon - Zero Dawn

S veľkou radosťou dnes oznamujeme vydanie jedného z najrozsiahlejších slovenských prekladov vôbec. Cesta k slovenčine do hry Horizon: Zero Dawn bola dlhá a stojí za ňou množstvo tvrdej práce. Veríme, že výsledok je hoden vynaloženého úsilia a že si hru po slovensky naplno užijete. Pre zaujímavosť uvediem, že ide o prvú slovenčinu do žánru RPG po viac než šiestich rokoch.

V prvom rade sa patrí poďakovať všetkým z vás, ktorí vývoj prekladu aktívne sledovali a podporovali nás. Počas celého projektu sme sa snažili postupovať tak, aby našu prácu mohli oceniť rôzne skupiny hráčov. Tým, ktorí chceli hrať po slovensky čím skôr, sme už tri mesiace po vydaní hry zasielali prvú testovaciu verziu. A tým, ktorí boli až doteraz trpezliví, ponúkame preklad s mnohými bonusmi, v ktorom každý text na obrazovke skontrolovali štyri páry očí.

Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn

Ako možno viete zo zápiskov, ešte pred vydaním hry sme na seba vzali riziko, keď sme potajomky začali pracovať na textoch z platformy PlayStation 4. Nevedeli sme, či bude preklad možné implementovať do verzie na PC, ale vedeli sme, že ak áno, s hrubým prekladom budeme vo výraznom predstihu. Už v deň vydania hry sme ukazovali prvé obrázky z preloženej hlavnej ponuky a o niekoľko dní na to prvé video z úvodu príbehu.

Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn

Hnacou silou za celým projektom bol Andrej „Epero“ Eperješi, ktorý mal odvahu vziať na seba preklad takéhoto rozsahu a zároveň kreativitu vytvoriť celkom nové slovenské názvoslovie. Príbeh hry Horizon: Zero Dawn je totiž zasadený do budúcnosti, v ktorej ľudia žijú v spoločenstvách a divočinou sa preháňajú stroje podobné zvieratám. Lokalizovať názvy všetkých usadlostí, úloh a strojov bol preto ťažký oriešok a často do diskusií vstupoval celý tím Lokalizácie.sk.

Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn

Keďže ide o amatérsky preklad, nemali sme k dispozícii oficiálne lokalizačné nástroje. Bolo preto nutné vytvoriť vlastné editačné programy na rôzne časti hry, menovite na herné archívy, na textové súbory, na súbory s písmami a na textúry. Aké textúry? Pozrite sa sami na priložené obrázky a zistíte, že sa nám ku koncu projektu podarilo lokalizovať aj nápisy vo svete svietiace na smerových kameňoch!

Posledná etapa projektu spočívala v korektúrach, kde mi veľmi pomohla naša nová členka Líškodlačka. Vzala si na starosť nepríbehové dátové záznamy a spolu s Gauntom aj testovanie. Spoločne sme všetci štyria do tohto projektu vložili viac než tisíc hodín voľného času. Budeme sa preto tešiť každej vašej reakcii či spätnej väzbe.

Slovenský preklad Horizon: Zero Dawn (102 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
miriyak

10. 11. 2021
1 komentár

Super překlad! Jen tak dál.

 
StratenýChlapec

8. 11. 2021
1 komentár

Čaute neviete prečo mi odpaja controller ps4 ked spustím hru ? Napr fifa mi ide normálne nejaká rada ?

 
Daniels

8. 11. 2021
1 komentár

Super praca velka vdaka za vas cas ktory ste tomu venovali.

 
MixerX

7. 11. 2021
173 komentárov

Zdravím, preklad je pre Steam, GOG aj Epic.

 
Visund

7. 11. 2021
1 komentár

Vdaka za preklad, je to pre Steam verziu?

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.