Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
SpongeBob SquarePants Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 262
Za týždeň: 1102
Celkom: 1051121
Teraz: 13Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

L: GTA Vice City - The Definitive Edition

Autor článku: MixerX, pridané: 28. 11. 2021 o 01:04:45, počet komentárov: 0
L: GTA Vice City - The Definitive Edition

Od vydania definitívnej kolekcie Grand Theft Auto prešli dva týždne a po lokalizácii tretieho dielu dnes prinášam slovenský preklad Vice City. Najmä mladším ročníkom táto hra prepojila osemdesiate roky s pastelovými farbami, popom svetového kalibru a drogovými vojnami. Škoda, že remaster uberá viaceré piesne a takisto cenzuruje jeden z nosných príbehov, vojnu medzi Haiťanmi a Kubáncami.

Ako ste sa mohli dočítať už v minulom článku, pri príležitosti tejto edície som sa pokúsil dostať do „definitívneho“ stavu aj slovenský preklad. Od poslednej revízie textov totiž ubehlo 10 rokov a pri kontrole som vnímal, že som sa za ten čas ako prekladateľ posunul. Preklad by mal byť teraz ešte hovorovejší, vernejší a tiež trochu vulgárnejší. O výsledku sa môžete presvedčiť z priloženého videa.

V definitívnej edícii autori upravili zhruba 700 riadkov a hoci často šlo len o novú schému ovládania, ani túto hru neobišla cenzúra modernej doby. Príbehové scény niektorých misií pre Umberta Robinu sú po novom takmer nezrozumiteľné, preto som musel hľadať vhodný balans medzi tým, čo počuť v dabingu a čo bola pôvodná myšlienka.

Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition

Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition

Po technickej stránke som čelil rovnakým problémom ako pri portovaní GTA3. Bolo treba dôsledne preniesť texty do nového formátu, dopracovať pridané a zmenené riadky a upraviť písma. Dobrou správou je, že sa mi podarilo prekresliť niektoré textúry na radare, ako to bolo aj v pôvodnej verzii prekladu. Užite si teda návrat do 80. rokov a verme, že aj platforma PC sa dočká sľubovaných opráv hry.

Slovenský preklad Grand Theft Auto: Vice City - The Definitive Edition (4 MB)

Pôvodná verzia Grand Theft Auto: Vice City

Pri tejto príležitosti bola aktualizovaná aj pôvodná verzia prekladu Grand Theft Auto: Vice City. V novej verzii 1.2 nájdete nielen spomínané korektúry, ale taktiež dve novinky. Prvou je, že som do inštalátora zahrnul aj betaverziu textúr. Verím, že ak si ich nebudete musieť preberať dodatočne, dostanú sa k širšiemu publiku. Druhou, dôležitejšou, sú pridané opravy pre Windows 10, s ktorými je možné bezproblémovo hrať pri širokouhlom rozlíšení.

GTAVC GTAVC GTAVC

GTAVC GTAVC GTAVC

Ak vás teda definitívna edícia neoslovila, môžete sa pokojne vrátiť k originálu. Z priložených obrázkov sa môžete presvedčiť, ako hra vyzerá na modernom systéme.

Slovenský preklad Grand Theft Auto: Vice City s textúrami (110 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.