Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Burn

Krátke správy

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

- 21. 11. 2021: Slovenčina pre taktickú stratégiu War Mongrels je k dispozícii!

- 17. 11. 2021: Slovenčina do hry DreadOut 2 plne funkčná s aktualizáciou 1.1.7.

- 8. 10. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 1.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 65
Za týždeň: 543
Celkom: 780155
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 496

L: GTA Vice City - The Definitive Edition

Autor článku: MixerX, pridané: 28. 11. 2021 o 01:04:45, počet komentárov: 0
L: GTA Vice City - The Definitive Edition

Od vydania definitívnej kolekcie Grand Theft Auto prešli dva týždne a po lokalizácii tretieho dielu dnes prinášam slovenský preklad Vice City. Najmä mladším ročníkom táto hra prepojila osemdesiate roky s pastelovými farbami, popom svetového kalibru a drogovými vojnami. Škoda, že remaster uberá viaceré piesne a takisto cenzuruje jeden z nosných príbehov, vojnu medzi Haiťanmi a Kubáncami.

Ako ste sa mohli dočítať už v minulom článku, pri príležitosti tejto edície som sa pokúsil dostať do „definitívneho“ stavu aj slovenský preklad. Od poslednej revízie textov totiž ubehlo 10 rokov a pri kontrole som vnímal, že som sa za ten čas ako prekladateľ posunul. Preklad by mal byť teraz ešte hovorovejší, vernejší a tiež trochu vulgárnejší. O výsledku sa môžete presvedčiť z priloženého videa.

V definitívnej edícii autori upravili zhruba 700 riadkov a hoci často šlo len o novú schému ovládania, ani túto hru neobišla cenzúra modernej doby. Príbehové scény niektorých misií pre Umberta Robinu sú po novom takmer nezrozumiteľné, preto som musel hľadať vhodný balans medzi tým, čo počuť v dabingu a čo bola pôvodná myšlienka.

Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition

Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition

Po technickej stránke som čelil rovnakým problémom ako pri portovaní GTA3. Bolo treba dôsledne preniesť texty do nového formátu, dopracovať pridané a zmenené riadky a upraviť písma. Dobrou správou je, že sa mi podarilo prekresliť niektoré textúry na radare, ako to bolo aj v pôvodnej verzii prekladu. Užite si teda návrat do 80. rokov a verme, že aj platforma PC sa dočká sľubovaných opráv hry.

Slovenský preklad Grand Theft Auto: Vice City - The Definitive Edition (4 MB)

Pôvodná verzia Grand Theft Auto: Vice City

Pri tejto príležitosti bola aktualizovaná aj pôvodná verzia prekladu Grand Theft Auto: Vice City. V novej verzii 1.2 nájdete nielen spomínané korektúry, ale taktiež dve novinky. Prvou je, že som do inštalátora zahrnul aj betaverziu textúr. Verím, že ak si ich nebudete musieť preberať dodatočne, dostanú sa k širšiemu publiku. Druhou, dôležitejšou, sú pridané opravy pre Windows 10, s ktorými je možné bezproblémovo hrať pri širokouhlom rozlíšení.

GTAVC GTAVC GTAVC

GTAVC GTAVC GTAVC

Ak vás teda definitívna edícia neoslovila, môžete sa pokojne vrátiť k originálu. Z priložených obrázkov sa môžete presvedčiť, ako hra vyzerá na modernom systéme.

Slovenský preklad Grand Theft Auto: Vice City s textúrami (110 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.