Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Hitman (2016)

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 321
Za týždeň: 1161
Celkom: 1051180
Teraz: 8Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

L: Need for Speed - Rivals

Autor článku: MixerX, pridané: 23. 12. 2021 o 20:36:44, počet komentárov: 0
L: Need for Speed - Rivals

V roku 2013 začali pod hlavičkou EA Games vychádzať hry postavené na engine Frostbite 3 a titul Need for Speed: Rivals od štúdií Ghost/Criterion patril medzi ne. S odstupom času treba podotknúť, že Rivals sa zaradil medzi trojicu dielov Need for Speed, ktoré v minulom desaťročí dosiahli v agregátore Metacritics skóre aspoň 80.

Ako už naznačuje podtitul, nosnou témou príbehu je rivalita medzi ilegálnymi pouličnými pretekármi a ochrancami zákona. Pre úspešné dokončenie hry si musíte vyskúšať pohľad z oboch brehov barikády. Najväčším lákadlom hry je systém AllDrive, teda neustále živý svet, v ktorom okrem počítačom ovládaných áut nájdete aj živých hráčov zo všetkých končín sveta. Zaujímavosťou je, že aj koncom roka 2021 sú servery vždy plné hráčov, preto Rivals ani dnes nemusí strácať na atraktivite.

Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals

Za vznikom tohto prekladu stojí najmä môj záujem o v tom čase nový engine Frostbite 3. Keďže som už v minulosti prekladal dva predošlé diely Need for Speed – Underground a Underground 2, táto hra mi prišla ako vhodný kandidát na rozobratie herných súborov. Analýza nesmierne komplexnej spleti súborov mi v roku 2015 zabrala niekoľko mesiacov a priniesla úspech v podobe vlastných lokalizačných nástrojov.

Ak ste niekedy hrali hru založenú na engine Frostbite, poznávacím znamením je, že doba načítavania hlavnej ponuky je rádovo v minútach. Je to preto, že ak chce hra načítať akýkoľvek súbor, musí sa k nemu, zjednodušene povedané, dopátrať cez štyri úrovne odkazovania a napokon ho ešte dekomprimovať. Okrem porozumenia celej štruktúre sa mi čisto analytickým spôsobom podarilo plne pochopiť aj vtedy neznámy kompresný algoritmus a naprogramovať si vlastný dekomprimátor a komprimátor.

Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals

Čakal som, že po tomto vynaloženom úsilí prinesieme mnoho slovenčín do hier založených na Frostbite 3, avšak smutne môžem konštatovať, že dodnes sme žiadnu nemali. Nástroje som preto ponúkol českému prekladateľovi Godxonovi, ktorý chystal češtinu do Star Wars: Battlefront II. Táto pomocná ruka ma napokon stála ďalšie mesiace programovania. Autori hry totiž takisto usúdili, že načítavanie hry je neúnosne dlhé, a pár týždňov po vydaní prekladu zásadným spôsobom prekopali všetky súbory v hre. S hotovou češtinou som mohol začať hru nanovo rozoberať...

Po minuloročnom rozbehu Lokalizácií som postupne dokončoval rôzne staršie projekty a teraz sa dostalo aj na Need for Speed: Rivals. Preložené sú všetky texty hry s úplnou diakritikou vrátane 3500 hlášok z policajnej vysielačky. S prekladom sa dá bezproblémovo hrať cez internet. Jediný problém, na ktorý som narazil, bolo zlé časovanie titulkov v príbehových videách. Bohužiaľ, ide o chybu hry, ku ktorej môžem odporučiť jedine spraviť si snímku obrazovky a prečítať si text neskôr.

Slovenský preklad hry Need for Speed: Rivals (2 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.