Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Broken Age

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 281
Za týždeň: 1121
Celkom: 1051140
Teraz: 5Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

Lokalizácie.sk Vám želajú pokojné sviatky

Autor článku: MixerX, pridané: 23. 12. 2021 o 21:38:28, počet komentárov: 0
Lokalizácie.sk Vám želajú pokojné sviatky

Hoci sa práve nachádzame v čase vrcholiacich vianočných príprav, prajeme vám, aby ste si počas nadchádzajúcich dní dopriali dostatok pokoja a po namáhavom roku dočerpali potrebné sily. Jednou z možností relaxu je aj sadnúť si za svoju obľúbenú hru a prejsť ju po slovensky, k čomu sa vám tím Lokalizácie.sk snažil celoročnou usilovnou prácou dopomôcť.

Shadow Tactics: Aiko’s Choice

Prekladateľ Slappy si pre vás pripravil vianočný darček v podobe slovenčiny do taktickej stratégie Shadow Tactics: Aiko’s Choice. Ak ste hrali v slovenčine pôvodnú hru Blades of the Shogun, v tomto príbehovom rozšírení sa dozviete viac o jednej z hlavných postáv, majsterke kamufláže Aiko.

Aiko Aiko Aiko

Slovenský preklad Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko’s Choice (4,77 MB)

Need for Speed: Rivals

Jeden z dlho rozpracovaných projektov uzrel svetlo sveta. Sadnite si za volant špičkových áut buď ako ilegálny pretekár, alebo ako ochranca zákona. Jedno z najlepšie hodnotených Need for Speed posledného desaťročia dodnes hráva mnoho fanúšikov, preto sa pripravte na to, že v hernom svete stretnete hŕstku živých pretekárov. Viac o projekte sa dočítate v článku.

Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals Need for Speed Rivals

Slovenský preklad Need for Speed: Rivals (2 MB)

Čo ďalšie pribudlo počas roka?

Lokalizácie.sk sa za rok 2021 môžu pochváliť 15 dokončenými a vydanými prekladmi do hier rôznych žánrov. Fanúšikovia strategických hier si môžu po slovensky zahrať War Mongrels, Brütal Legend či Blood Bowl 2. Pre mladšie ročníky sme priniesli Paw Patrol: On A Roll, SpongeBob a Crash Bandicoot 4.

Brutal Legend Blood Bowl 2 Crash Bandicoot 4

Neobchádza nás ani trend remastrov, pripomenúť si preto môžete akčnú klasiku Quake, žartovnú klikačku Neighbours Back From Hell či klasickú trilógiu GTA v podobe tretieho dielu a Vice City. Opomenúť nesmieme náš najväčší tohtoročný trhák, akčné RPG z prostredia alternatívnej budúcnosti, Horizon: Zero Dawn. A na záver, samozrejme, hru roka It Takes Two.

Quake Horizon Zero Dawn It Takes Two

Aký je stav rozpracovaných projektov?

Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition. S postupom prekladu San Andreas je autorská dvojica zatiaľ veľmi spokojná. V tejto chvíli je hotový preklad prvých 27 misií, teda celej časti príbehu odohrávajúcej sa v Los Santos. Autori strávili veľa času tvorbou terminológie a ladením každej misie, aby dosiahli žiadanú slangovosť a vulgárnosť. Začiatkom roka prinesieme prvú videoukážku.

Call of Duty: Modern Warfare 3. Dobrá správa pre fanúšikov trilógie Modern Warfare! Preklad príbehového režimu MW3 bol dokončený, zostáva ešte preložiť a otestovať špeciálne operácie. Vydanie prekladu sa dá očakávať v prvom štvrťroku 2022.

Gears 5. Trojica Infernity, Gaunt a Líškodlačka dokončila hrubý preklad príbehového režimu. Momentálne prebieha testovanie, dohľadávanie zvyšných anglických textov a príprava na preklad DLC. Vedúcemu prekladu Infernitymu sa zatiaľ nepodarilo pripraviť ohlásenú betaverziu, očakávať sa však dá takisto v prvom štvrťroku 2022.

Trilógia Hitman a tajný projekt W. Na záver vás chceme navnadiť, aby ste sledovali Lokalizácie.sk aj počas budúceho roka. Po dokončení hrubého prekladu Horizon: Zero Dawn začal Epero pracovať na hrách Hitman 2 a Hitman 3. Do detailov zájdeme síce až budúci rok, ale už teraz môžeme oznámiť, že pripravujeme prvú verziu pre predbežný prístup, v ktorej si budete môcť zahrať po slovensky už 5 lokácií.

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.