Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Neighbours from Hell 2

Krátke správy

- 12. 9. 2018: Valec opäť pripravil aktualizáciu Age of Empires II HD, tentokrát ide o verziu 5.8.

- 15. 4. 2018: Verejné vydanie Call of Duty - Modern Warfare v pôvodnej verzii aj vo verzii Remastered je naplánované na 8. mája.

- 28. 1. 2018: Valec doplnil preklad Age of Empires II HD o texty verzie 5.7 a zároveň pridal preklad ťaženia za Vietnamcov, vďaka čomu lokalizácia opäť prekladá celú hru. Okrem toho bola vylepšená aj lokalizácia pôvodnej hry Age of Empires II.

- 20. 9. 2017: Slovenčina pre Age of Empires II HD odteraz vo verzii 5.5 dopĺňa preklad ťažení za Barmčanov a Kmérov.

- 2. 5. 2017: Valec pripravil novú verziu lokalizácie Age of Empires II HD, ktorá pridáva texty z aktualizácie 5.3 a rozšírení The African Kingdoms a Rise of the Rajas.

- 28. 11. 2016: V priebehu týždňa ohlásime podrobnejšie informácie ohľadom dvojice nových dielov Call of Duty.

- 27. 11. 2016: Rozbieha sa nový preklad - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Must-have hra pre všetkých fanúšikov žánru Commandosu!

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 29
Za týždeň: 112
Celkom: 266288
Teraz: 1Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Akému projektu by sme sa mali venovať po vydaní Call of Duty: Advanced Warfare?

Počet hlasov: 1150

Karta projektu: Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

Celkový stav:

100 %

Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Diakritika Diakritika: 100 %
Textúry Textúry: -
Texty Texty: 100 %
Korektúra Korektúra: 100 %
Karta

Karta otvorená

Autor: MixerX

Vynovená verzia Modern Warfare prináša nové úseky hry a ďalšie texty na preklad. Preklad bol odoslaný prispievateľom.

» 19. január 2017: Preklad je rozoslaný prispievateľom

Dnes sa mi podarilo preniesť do Call of Duty: Modern Warfare Remastered posledné texty a zároveň vyriešiť problém s citátmi po smrti. V tejto fáze je preklad hotový po textovej aj technickej stránke. Hoci som prešiel Call of Duty 4, preklad Remastered je otestovaný len do polovice, avšak ponuky už sú vyladené.

Na dôsledné testovanie budem mať čas najskôr o týždeň, ale neočakávam výrazné problémy. V priebehu dňa pripravím inštalátor a rozošlem ho tej hŕstke ľudí, ktorá prispela. Dátum verejného vydania zatiaľ neviem, ale skôr ako vo februári to nebude. Ak chce niekto získať preklad skôr, stále má šancu prispieť pár eur, ktoré koniec-koncov investujem do vás, či už vo forme kúpy hry alebo platby za Lokalizácie.

Aktualizácia 20. 1.: Inštalátor bol odoslaný prispievateľom, odkaz nájdete v e-maile.

» 16. január 2017: Už len posledná technická prekážka

Posledné dni som nemal veľa času, ale podarilo sa mi skompletizovať takmer všetky texty. Zostáva preniesť preklad už len do jedného súboru, v ktorom sú názvy zbraní, citáty po smrti a niekoľko všeobecných textov. Všetko ostatné, vrátane 6600 riadkového súboru s ponukami, je hotové.

Zároveň som bojoval s niekoľkými technickými problémami, ale všetky sa podarilo vyriešiť. Napríklad, z nejakého dôvodu si hra načítavala texty písané malými písmenami a menila ich na veľké písmená. Dokázala to so všetkými znakmi okrem „ž“, takže zo slova „uložiť“ sa stalo „ULOžIŤ“. Prečo mala problém jedine so „ž“ a so zvyškom diakritických znakov už nie, to nedokážem vysvetliť.

Iné problémy sa týkali zmien vo formáte textov a skriptov oproti Advanced Warfare. Zaujímavosťou je, že jeden z nich sa prejavoval tým, že keď vás nepriatelia zrania, namiesto zvuku dunenia v ušiach bolo počuť neznesiteľné pískanie. Aspoň vidno, ako veľmi sú jednotlivé súčasti hry prepojené, a že úpravou textu sa dá pokaziť aj ozvučenie.

Posledným problémom sú citáty po smrti. Podobne ako titulky pri videách, aj citáty po smrti sú robené špeciálnym spôsobom cez skripty, ktoré sa odkazujú na konkrétne miesta v textovom súbore. Keď sa text poposúva, skript sa stále odkazuje na pôvodné miesto, a preto sú v hre „odseknuté“. Keď sa toto podarí vyriešiť, prispievateľom rozošlem testovaciu verziu prekladu.

» 8. január 2017: Všetky misie sú pripravené, zostávajú ponuky

Posledných zopár dní som sa venoval konverzii prekladu Call of Duty 4 na verziu Remastered. Na tieto účely bol vytvorený program, ktorý prenáša texty pôvodnej verzie do potrebného tvaru. Pri preklade Advanced Warfare som každú aktualizáciu hry pripravoval samostatne, čo bolo prácne, časovo náročné a náchylné na chyby. Tentokrát už môže vyjsť ľubovoľný počet aktualizácií a nebude potrebné robiť žiadne ručné zásahy.

Momentálne sú teda dokončené všetky texty misií z Call of Duty 4 a zároveň všetky nové texty z verzie Remastered. To zahŕňa dialógy, úlohy a inštruktážne texty. Všetky texty boli zároveň úspešne vložené do hry, čoho dôkazom sú nasledujúce ukážky. Zostáva pripraviť texty ponúk (tu bude zasa možné využiť veľkú časť textov z Advanced Warfare) a vyriešiť malý technický problém s titulkami vo videách.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: Modern Warfare Remastered


Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.