Call of Duty: Modern Warfare a Remastered

Dlho očakávané zverejnenie lokalizácií hier Call of Duty 4 a Call of Duty: Modern Warfare Remastered je konečne tu. Vďaka patrí všetkým prispievateľom.

Call of Duty: Modern Warfare a Remastered

Call of Duty: Modern Warfare je dodnes považovaná za jednu z najlepších vojenských hier, aké kedy vyšli. Už v čase vydania tejto hry som mal úmysel pripraviť preklad, avšak odrádzala ma technická náročnosť. V roku 2016 som dostal výbornú zámienku vrátiť sa k môjmu zámeru, pretože vyšla edícia Remastered.

Po skúsenostiach z Advanced Warfare nebol veľký problém pripraviť technickú stránku Modern Warfare Remastered. Bral som to však ako dobrú možnosť venovať sa aj pôvodnej hre, ktorú som mal kedysi vyhliadnutú. Teším sa, že dnes vám môžem predstaviť lokalizáciu ako pôvodnej hry, tak aj novej edície Remastered.

Hneď na začiatku článku sa chcem poďakovať všetkým návštevníkom Lokalizácií, ktorí prispeli do zbierky akoukoľvek čiastkou. Napokon sa našlo 16 priaznivcov, vďaka ktorým som si nemusel hru zaobstarať z vlastného vrecka. Cena hry sa môže zdať ako zanedbateľná drobnosť, ale vaše príspevky vnímam ako dôležitý znak toho, že o preklady hier do slovenčiny je záujem. Ďakujem!

Mnohí ste sledovali kartu projektu, preto viete, že prispievatelia mali výlučný prístup k prekladu vyše roka. Priznám sa, že to je dlhšie než som plánoval, ale väčšinu tej doby som strávil v zahraničí. Napokon som sa rozhodol vydať preklad oboch edícií súčasne. Povedzme si teda, v čom sa zhodujú a v čom sa líšia.

Samozrejme, preklad misií je identický v oboch edíciách, pričom Remastered obsahovala niektoré titulky navyše. Najväčším rozdielom je, že preklad pôvodného Call of Duty: Modern Warfare prekladá nielen príbehovú časť, ale aj hru viacerých hráčov, ktorá bola testovaná na serveroch vo verzii 1.0 až do 1.8. Ďalej obsahuje preklad hodností vojakov, čo bola špecialita už v prekladoch prvých troch dielov. Viac informácií nájdete na karte prekladu pôvodného dielu. Pre úplnosť dodám, že preklad edície Remastered je funkčný od verzie hry 1.0 až po 1.14 a nezasahuje do hry cez internet, preto sa nemusíte obávať banu.

Oba preklady sú s úplnou diakritikou a prekladajú všetky dostupné texty. Scenár hry nedával veľký priestor na kreativitu, napriek tomu som sa snažil, aby preložené texty nepôsobili suchým, strojovým dojmom. Som si vedomý toho, že vojenský žargón sleduje istú strohú šablónu, ale myslím si, že je v poriadku sa od nej občas odkloniť. Posúďte sami a podeľte sa o spätnú väzbu!

Túto lokalizáciu podporili:
Andrej Fančovič
Juraj Podolák
Peter Chajdiak
Miroslav Pulkert
Július Klapis
Jozef Mišianik
Martin Konušík
Richard Bartl
Tomáš Chovanec
Marek Perhac
Jozef Čukan
Marek Pavelec
Luděk Uher
Milan Rykr
Aleš Rys
Richard Herbrich

Slovenský preklad hry Call of Duty: Modern Warfare (3 MB)

Slovenský preklad hry Call of Duty: Modern Warfare Remastered (9 MB)

Súvisiace hry