Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Rayman 2: The Great Escape

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 288
Za týždeň: 1128
Celkom: 1051147
Teraz: 8Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

Karta projektu: Grand Theft Auto: San Andreas - The Definitive Edition

Grand Theft Auto: San Andreas - The Definitive Edition

Celkový stav:

100 %

Grand Theft Auto: San Andreas - The Definitive Edition
Diakritika Diakritika: 100 %
Textúry Textúry: 100 %
Texty Texty: 100 %
Korektúra Korektúra: 100 %
Karta

Karta otvorená

Autori: MixerX, BoBo

Pracujeme na preklade remasteru Grand Theft Auto: San Andreas. Nejde o korektúry, ale o nový, vlastný projekt.

» 2. september 2022: Preklad dostupný pre podporovateľov

Grand Theft Auto: San Andreas

Keďže sme aj fanúšikovia pôvodnej verzie, preklad, korektúra a testovanie prebiehalo najprv v pôvodnej verzii hry. Navyše sa otestovali, že pomocou fanúšikovských úprav hry sa viete dostať k správnej podpore širokouhlého rozlíšenia, lepšej veľkosti titulkov počas príbehových animácií, ale napríklad si viete vylepšiť aj podporu tlačidiel ovládača vrátane správne zobrazených ikoniek v ponukách.

Tento preklad bola pre oboch autorov veľmi zaujímavá výzva, pretože šlo o našu prvú skúsenosť s prekladom gangsterskej a hip-hopovej tematiky so špecifickým slangom z losangelského Comptonu plného vulgarizmov. Keďže v 90. rokoch na Slovensku žiadna hip-hopová kultúra v podstate neexistovala, využili sme slang, ktorý sa u nás začal formovať pár rokov po novom miléniu a vo veľkej miere je používaný dodnes. Do prekladu sme tiež zakomponovali ďalšie slovenské reálie, na ktorých sa, pevne veríme, pobavíte.

Pri tvorbe lokalizácie sa ukázalo, že kvalita prvotného prekladu vytvorila skvelý základ na ladenie detailov pri korektúrach. Okrem toho sme masívne vylepšili prirýchle časovanie titulkov, ktoré zodpovedá dnešným štandardom a príjemnejšie sa číta. Verím, že aj do budúcna sa nám ešte podarí preložiť ďalšie hry od Rockstaru, pretože to bola veľká zábava.

Grand Theft Auto: San Andreas – Definitive Edition

Po dokončení základnej hry sme popracovali na prenesení textov z pôvodnej hry do remasteru v Unreal Engine 4. Zároveň sa bolo treba popasovať s asi tisíckou nových či zmenených riadkov v ponukách a ďalších textoch. Aktuálne lokalizáciu testuje náš nový člen Choey, očakávame však skôr už len menšie zásahy do prekladu.

Oba preklady, teda základné San Andreas aj Definitive Edition, sprístupňujeme našim podporovateľom už teraz, pred dokončením testovania. Ak máte takisto záujem o predbežný prístup, pozrite si informácie o finančnej podpore.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.