Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Need for Speed: Underground

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 303
Za týždeň: 1143
Celkom: 1051162
Teraz: 4Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

Karta projektu: Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo

Celkový stav:

60 %

Ghostwire: Tokyo
Diakritika Diakritika: 90 %
Textúry Textúry: -
Texty Texty: 95 %
Korektúra Korektúra: 20 %
Karta

Karta otvorená

Autori: Epero, BoBo, Gaunt

Tím Lokalizácie.sk pre vás pripravuje slovenčinu do mysterióznej akčnej hry.

» 14. september 2022: Prvé detaily o slovenčine do Ghostwire

Projekt slovenskej lokalizácie Ghostwire sme držali tak trochu mimo verejnej diskusie (popri Hitman 2 a Hitman 3). Dôvodom bolo komplikované technické riešenie, ktoré MixerX nakoniec zvládol so skvelou zahraničnou pomocou od človeka menom Spiritvod.

Aktuálne máme hotový inštalátor pre-alpha verzie, kde je preložená drvivá väčšina textov a momentálne sa venujem prekladu ponúk a prvotným korektúram. Očakávam, že ladenie a testovanie prekladu potrvá minimálne niekoľko mesiacov - v závislosti od dostupnosti našich členov. Kto si však bude chcieť zahrať po slovensky oveľa skôr, bude mať tú možnosť v predbežnom prístupe pre prispievateľov.

Kým predbežný prístup spustíme, musíme ešte vyriešiť detaily s fontom titulkov a ideálne aj niektoré neposlušné textové reťazce, ktoré sa zobrazujú v japončine (odkiaľ pochádzajú aj vývojári).

V prípade, že všetko pôjde podľa našich predstáv, poskytneme ďalšie správy o lokalizácii pre prispievateľov počas nasledovných týždňov. Dovtedy si môžete pozrieť obrázkové ukážky v profile. Držte nám palce.

- Michal

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.