Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Styx: Master of Shadows

Krátke správy

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 273
Za týždeň: 273
Celkom: 803021
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 518

Pripravujeme preklad GTA: The Definitive Edition

Autor článku: MixerX, pridané: 16. 11. 2021 o 17:03:17, počet komentárov: 0
Pripravujeme preklad GTA: The Definitive Edition

Ak trochu sledujete herné novinky, nemohlo vám ujsť vydanie remastrovanej kolekcie pôvodných troch hier zo série Grand Theft Auto. Hodnotenie, či ide o dobrý alebo menej vydarený počin, nechám na vás. Dôležité však je, že celú trilógiu si časom budete môcť zahrať po slovensky.

Grand Theft Auto 3: The Definitive Edition

Poviem pravdu, nečakal som, že sa k prekladu Grand Theft Auto 3 ešte niekedy budem vracať. V jednom z prvých článkov na Lokalizáciách som opisoval, že GTA3 bol môj vôbec prvý preklad hry. Hoci vyšiel v roku 2005, o päť rokov neskôr som vydal veľkú aktualizáciu, kde prešli všetky texty zásadnou korektúrou a navyše som prekreslil 422 textúr v meste – reklamné pútače, tabule na cestách a podobne.

Po tom, čo bol oznámený dátum vydania remastru, som sa k tomuto prekladu postupne začal vracať. Pretransformoval som pôvodný textový súbor do lepšej podoby a všetky texty prešli ešte jedným kolom korektúr. Predsa len, som opäť o 10 rokov starší (a skúsenejší :) ), takže verím, že som preklad posunul ešte o kúsok ďalej.

Pracoval som tak, aby preklad GTA3: The Definitive Edition mohol vyjsť do 24 hodín od vydania hry. Vďaka prispievateľovi Petrovi Chajdiakovi, ktorý zasponzoroval hru – ešte raz vďaka, som mohol začať prípravu už 11. 11. o 16:00. Celkovo bolo treba upraviť 10 herných písiem, spracovať 6 súborov s textom, spárovať ich s pôvodným prekladom a doprekladať všetko, čo sa zmenilo.

Grand Theft Auto 3 Definitive Edition Grand Theft Auto 3 Definitive Edition Grand Theft Auto 3 Definitive Edition

Preklad bol nachystaný 12. 11., avšak ako možno viete, celá trilógia zmizla zo služby Rockstar Launcher. Počas čakania na opravu som teda zašiel ďalej a skúmal som, ako vyzerajú remasterované textúry. Zistil som, že väčšina z nich nebola kreslená nanovo, ale len zväčšená pomocou umelej inteligencie. To ma privádza k otázke, či by sa neoplatilo rovnaký postup zvoliť aj so slovenskými textúrami.

Keďže by to bolo veľa práce, pustím sa do toho len v prípade, že o niečo také bude záujem. Dajte vedieť, či sa vám myšlienka mať všetky nápisy v meste po slovensky páčila a či mám investovať energiu do toho, aby boli textúry aj súčasťou prekladu The Definitive Edition. V aktuálne vydanej verzii prekladu sú prekreslené len značky na radare, napríklad S ako sever namiesto N. Keďže hry sú opäť oficiálne dostupné, preklad bol vydaný 15. 11.

Slovenský preklad Grand Theft Auto 3: The Definitive Edition (4 MB)

Pôvodné Grand Theft Auto 3

Pri tejto príležitosti zároveň vydávam novú verziu prekladu pre pôvodné GTA3, v ktorej nájdete spomínané korektúry. Zároveň bol inštalátor upravený tak, aby kvôli prekladu neprepisoval celý herný exe súbor, ale iba podstatné časti, čo v minulosti spôsobovalo problémy.

GTA3 GTA3 GTA3

GTA3 GTA3 GTA3

Ďalším dôležitým vylepšením je, že som do inštalátora zahrnul fanúšikovské aktualizácie a opravy, ktoré umožňujú bezproblémové spustenie hry pod systémom Windows 10 v širokouhlom rozlíšení. Ako s nim hra vyzerá sa môžete presvedčiť z priložených obrázkov.

Slovenský preklad Grand Theft Auto 3 s textúrami (27 MB)

Grand Theft Auto - Vice City: The Definitive Edition

Podobný scenár ako s GTA3 momentálne prebieha s Vice City. Preklad The Definitive Edition je po technickej stránke nachystaný, texty prechádzajú korektúrami a nové texty čakajú na preklad. Očakávam, že všetko môže byť hotové v horizonte niekoľkých týždňov.

GTAVC GTAVC GTAVC

Grand Theft Auto - San Andreas: The Definitive Edition

Pokiaľ ide o San Andreas, spolu s Michalom Bobušom sme začali nový preklad do slovenčiny. Keďže nie sme autormi pôvodnej slovenčiny, inak to ani nešlo. Ideme do projektu s plným vedomím, že scenár San Andreas je plný slangu, ktorého preklad nie je jednoduchý. Napriek tomu si veríme, že budeme schopní priniesť taký preklad, aby ste mali z hry plnohodnotný zážitok. O postupe budeme informovať.

GTASA GTASA GTASA

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.