Psychonauts 2
Psychonauts 2

Psychonauts 2

Špičková plošinovka od Double Fine kombinuje priestorové hádanky s akčnými prvkami. Vydajte sa spolu s Razom na cestu po mysliach jeho spojencov a nepriateľov vo vzrušujúcom, humornom príbehu.

Psychonauts 2
Celkový stav
20 %
Preklad
20 %
Diakritika
33 %
Textúry
-
Korektúra
20 %
Testovanie
10 %

Aktualizácie

Postup v lokalizácii Psychonauts 2

Aktuálny stav prekladu hlavného príbehu Psychonauts 2 je 30 %, čomu vďačím za veľmi produktívny január, kedy som mohol na preklade intenzívne pracovať. Scenár Tima Schafera je naozaj radosť prekladať a celé názvoslovie mám hotové, kde vo veľkej časti nadväzujem na výbornú češtinu do prvého dielu. Celkovo však lokalizácia, žiaľ, pokračuje pomalším tempom, ako by som si predstavoval.

Bol by som rád, keby sme sa bety dočkali ešte tento rok, čas však ukáže, či sa mi to podarí naplniť. Momentálne má totiž prioritu lokalizácia Hogwarts Legacy a korektorská výpomoc kolegom s Dead Space, pravdepodobne aj so Star Wars Jedi: Survivor.

Približne po lete budeme múdrejší, tak držte aj tomuto projektu palce.

Prvé video z hrania lokalizácie Psychonauts 2

Dnes vám ponúkam pracovné video z prekladania úvodnej časti hry, ktoré vzniklo pred dvoma mesiacmi ešte počas dokončovania korektúr GTA San Andreas + Definitive Edition.

Keďže si v rámci lokalizácie Psychonauts 2 robím aj korektúry a prvotné testovanie, na videu môžete vidieť tento proces. Počas sledovania prekladu v hre častokrát prídem na lepšie formulácie slov, prípadne sa snažím o zobrazenie anglických textov, ktoré sa bežne hráčovi nezobrazia a človek ich nenájde v ostatných videách na YouTube.

Je to oveľa prácnejší spôsob tvorby prekladu, ale ten výsledok jednoducho stojí za to :). Vzniknúť by tak mala lokalizácia, ktorú bude možné bez problémov poslať do verejnej bety prakticky hneď po dokončení hlavného príbehu.