Shadow Tactics a iné preklady aktualizované

V tomto produktívnom období nemyslíme iba na nové projekty, ale snažíme si nájsť čas aj na údržbu. Tentokrát ide o Shadow Tactics, LEGO Indiana Jones a Broken Age.

Shadow Tactics a iné preklady aktualizované

V tomto produktívnom období nemyslíme iba na nové projekty, ale snažíme si nájsť čas aj na údržbu našich starších prekladov, ktoré boli vydané pred niekoľkými rokmi. Občas sa totiž stáva, že staršie hry vychádzajú na nových platformách s upravenými súbormi, v dôsledku čoho už starší preklad nie je kompatibilný. 

Zároveň vás chceme požiadať, aby ste neváhali a nahlásili nám, ak si nainštalujete ľubovoľný náš preklad, ktorý na vašej edícii hry nefunguje. Nie je totiž v našich silách kontrolovať kompatibilitu všetkých edícií všetkých hier, ktoré sme kedy preložili. Ak nás na to ale upozorníte, pokúsime sa takýto preklad sfunkčniť.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Hlavnou správou je, že Slappyho preklad Shadow Tactics: Blades of the Shogun je opäť plne funkčný s najnovšou verziou hry 2.2.10f. Zmeny, ktoré autori urobili v štruktúre herných súborov za posledných niekoľko rokov, si žiadali väčšie množstvo práce. Bolo totiž nutné napasovať pôvodné textové súbory s prekladom do novej podoby a nanovo pripraviť slovenskú diakritiku.

Pri tejto príležitosti prešli všetky texty úplnou korektúrou. Vychytané boli preklepy, gramatické chyby a miestami bola doladená štylistika. Zároveň je preklad odteraz presnejší aj z pohľadu transkripcie mien z japončiny. Doprekladané boli takisto nové texty z posledných aktualizácií, texty pre ovládač a texty rozhovorov civilistov. Hoci sme zbežne pretestovali všetky misie, niečo nám predsa mohlo uniknúť. Prosíme vás, ak nájdete nejaký text po anglicky, dajte nám vedieť, aby sme to mohli doplniť.

Slovenský preklad hry Shadow Tactics: Blades of the Shogun (4,5 MB)

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Pôvodné dobrodružstvá Indianu Jonesa z roku 2008 vyšli pred pár rokmi na platforme Steam. Hra s prekladom padala, pretože autori pridali kontrolu na originalitu spúšťacieho súboru. Bohužiaľ, práve tam ale umiestnili texty hlavnej ponuky, ktoré preklad upravoval. Dávame preto k dispozícii nový inštalátor.

Tí z vás, ktorí vlastnia škatuľovú alebo inú verziu hry, si môžu zvoliť inštaláciu prekladu hlavnej ponuky. Ak chcete preklad použiť na Steame, nechajte túto možnosť neoznačenú. Texty herných nastavení síce ostanú po anglicky, ale príbehové texty budete mať v slovenčine.

Slovenský preklad hry LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (1,5 MB)

Broken Age: Act I

Preklad adventúry Broken Age, bohužiaľ, ostal v našom podaní iba pre prvú polovicu hry. Osobne dúfam, že jedného dňa skalným fanúšikom adventúr predstavíme kompletný preklad oboch častí, keďže textúry sú poslovenčené a časť nového príbehu rozprekladaná.

Momentálne prinášam aspoň verziu, ktorá funguje s najnovšou verziou hry 2.4.8. Preklad správne fungoval, ak ste mali pôvodnú edíciu Broken Age: Act I, ale v prípade inštalácie prekladu na plnú verziu hra padala. S novým inštalátorom je možné preložiť aspoň prvú polovicu hry aj v prípade, že vlastníte oba diely Broken Age.

Slovenský preklad hry Broken Age: Act I (10 MB)

Súvisiace hry