Nová hororová adventúra Lunacy: Saint Rhodes je po slovensky!

Krátke predstavenie hry Lunacy: Saint Rhodes a vzniku jej slovenskej lokalizácie.

Nová hororová adventúra Lunacy: Saint Rhodes je po slovensky!

Ubehli snáď len tri týždne od chvíle, kedy 27. júla 2023 vyšla na Steame nová hororová adventúra od malého, len trojčlenného tureckého štúdia Stormling Studios. Toto štúdio kedysi pod svojim starým názvom Zoetrope Interactive vytvorilo tri skvelé hororové adventúry: Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder (2007), Darkness Within 2: The Dark Lineage (2009) a Conarium (2017). Všetky boli výrazne inšpirované tvorbou spisovateľa H. P. Lovecrafta a neinak tomu bolo tiež u sci-fi hororovky Transient (2020), ktorú ako prvotinu uviedli pod svojim súčasným názvom.

Lunacy: Saint Rhodes zažilo neobvykle tŕnistý vývoj, keďže vydavateľ, Iceberg Inteactive, ho po negatívnych ohlasoch na prvý trailer ešte z roku 2018 odobral štúdiu Lazarus, ktoré následne zaniklo a odovzdal ho do rúk práve Stormling Studios. Toto bude zrejme tým hlavným dôvodom, ktorý spôsobil, že Lunacy: Saint Rhodes je menej inšpirovaný Lovecraftovou tvorbou, ako skôr duchárskymi historkami, alebo legendami o démonoch. Kozmické hôrzy chladného vesmíru boli nahradené démonickými svetmi a prapodivnými genealógiami. Prastarých bohov a mimozemské rasy vystriedali pekelné dimenzie a démonické sily. No aj napriek tomuto faktu si tu fanúšikovia určite nájdu množstvo skrytých odkazov na literárne dielo H. P. Lovecrafta a dokonca aj na predchádzajúce počiny tohto vývojárskeho štúdia. Keďže som fanúškom nielen Lovecrafta, ale aj tohto malého nezávislého tureckého štúdia, požiadal som o pomoc šéfa lokalizácie.sk a zároveň nášho technika v jednej osobe, Mária Csaplára, alias MixeraX, či by sa nepostaral o technickú stránku prekladu, pričom ja by som sa pokúsil čo najskôr lokalizovať všetky texty.

A po necelom týždni síce krátkej, ale zato intenzívnej práce na preklade môžeme spokojne zahlásiť, že je hotovo. MixerX sa nakoniec nepostaral len o techniku, či diakritiku, ale našťastie aj o korekcie a testovanie, takže teraz už nič nebráni tomu, aby ste si vychutnali túto malú hororovú adventúru v slovenčine, pretože odteraz je k dispozícii na stiahnutie každému prípadnému záujemcovi bez akýchkoľvek obmedzení.

Súvisiace hry