Začíname prekladať hororovú survival adventúru Ad Infinitum

Krátke predstavenie čerstvo vydanej survival adventúry Ad Infinitum a oznámenie vzniku jej slovenskej lokalizácie.

Začíname prekladať hororovú survival adventúru Ad Infinitum

V hororovej adventúre Ad Infinitum sa prelínajú udalosti zo zákopov prvej svetovej vojny a obdobia tesne po jej skončení. Hlavným hrdinom je mladý nemecký vojak, ktorý po návrate z frontových zákopov zažíva traumu a ocitá sa na hranici medzi nočnými morami a realitou. Každú noc ho sprevádzajú halucinácie plné desivých bytostí, smrtiacich pascí a záhad. Z indícií, ktoré nachádza vo svojom rozľahlom rodinnom sídle, dokonca vyplýva, že na západnom fronte padol spoločne so svojím bratom. Je to ale skutočne tak? 

Vašou úlohou je zistiť, čo je skutočné a čo môže byť len prejavom jeho traumy a z nej vyplývajúcej nekonečnej nočnej mory. Budete sa preto snažiť poskladať informácie o jeho minulosti, aby znovu získal kontrolu nad svojím životom. Po stránke hrateľnosti ide o klasickú adventúru z pohľadu prvej osoby s nutnosťou riešiť občasné hádanky, vyhýbať sa príšerám a využívať jednoduchý inventár, pričom je k dispozícii aj denník.

Ako svoj druhý samostatný prekladateľský projekt v rámci tímu Lokalizácie.sk som si po Lunacy: Saint Rhodes vybral túto hororovku so survival prvkami od nemeckého štúdia Hekate. Textu je tu oveľa viacej než v Lunacy, a to najmä vďaka početným listom a denníkom, ale preklad postupuje svižne. Po technickej stránke mi znova pomohol MixerX, takže mi nič nebráni v intenzívnom prekladaní...

Súvisiace hry