Preklad hororovej adventúry Ad Infinitum je dokončený

Dnes vychádza slovenská lokalizácia Ad Infinitum a pri tejto príležitosti vám bližšie predstavujeme aj samotnú hru.

Preklad hororovej adventúry Ad Infinitum je dokončený

Po svojej prvotine, preklade hororovej adventúry Lunacy: Saint Rhodes, som sa rozhodol preložiť aj ďalšiu podobnú adventúru, tentoraz z dielne nemeckého štúdia Hekate. Ad Infinitum mi už na prvý pohľad prišla ako zaujímavá videohra pre fanúšikov žánru survival hororoviek, ku ktorým sa radím aj ja, lákalajúca na pútavý príbeh v jedinečnom prostredí. V nej sa ocitáme koži Paula von Schmitta, mladého nemeckého vojaka pochádzajúceho z veľmi bohatej berlínskej rodiny, ktorého dospievanie ukončila 1. svetová vojna, v tom čase nazývaná Veľkou vojnou.

Herný svet v Ad Infinitum je rozdelený na dve značne odlišné časti, na bojisko Veľkej vojny a na obrovské rodinné sídlo von Schmittovcov, pričom medzi týmito oboma časťami sa vaša postava neustále presúva. Paul na fronte zápasí s hrôzami zákopovej vojny a hlavnými bossmi hry, pričom v rodinnom sídle zasa odkrýva tajomstvo vlastnej rodiny. Vo svojej mysli, pokrivenej medzi spomienkami na rodinný dom a ozvenu zákopov, hľadá cestu, ako ukončiť vlastné nekonečné utrpenie.

Ad Infinitum obsahuje netradične veľa čítania, ak vezmeme do úvahy, o aký typ adventúry ide. K tomu treba prirátať aj fakt, že hlavná kostra príbehu je ukrytá vo veľmi početných listoch, pohľadniciach a odkazoch, ktoré vám navyše nezostávajú v denníku, takže ak si ich chcete znovu prečítať, musíte sa na dané miesto vybrať znova. Našťastie je to väčšinou uľahčené tým, že tie skutočne kľúčové texty sa presunú do denníku a pri čítaní všetkých dôležitejších dokumentov dokonca počujete hlas osoby, ktorá ich písala. Pomáha to oživiť množstvo dôležitých postáv, aké na obrazovke nikdy nevidíte, najmä brata hlavnej postavy Johannesa, oboch rodičov a v neposlednom rade aj starého otca, veľkého pruského generála.

Predovšetkým z tohto dôvodu veríme, že vám slovenský preklad textov príde vhod a ešte viac si vďaka nemu budete schopní vychutnať príbeh, keďže práve ten je hlavným tromfom toho počinu a najmä kvôli nemu sa oplatí túto hororovú adventúru zahrať. Na záver by som rád poďakoval MixeroviX, bez ktorého obrovských skúseností a programátorskej zdatnosti by táto slovenská lokalizácia nikdy nevznikla. Prajem vám príjemné hranie nie zrovna príjemnej videohry. Ale tak to už v prípade podobných survival hororových adventúr býva. V prípade, že sa chcete o tejto hre dozvedieť viac, odporúčam vám prečítať moju recenziu, ktorú som napísal pre spriatelený web somhrac.sk.

Slovenský preklad Ad Infinitum (2 MB)

Súvisiace hry