Viac informácií o lokalizovaných písmach

Na čo slúžia lokalizované písma?

Lokalizované písma sú určené pre každého, kto tvorí dokumenty, grafické materiály alebo webové stránky v slovenskom jazyku. Hoci štandardné písma zahrnuté do systému Windows obsahujú slovenské a české znaky, mnohé písma dostupné na internete ich nemajú.

Lokalizácie.sk ponúkajú výber písiem vo formáte TrueType (.ttf) a OpenType (.otf), ktoré si môžete nainštalovať do systému Windows. Tieto písma môžete následne používať v textových alebo grafických editoroch, ako napríklad Microsoft Word či Adobe Photoshop. Takisto ich môžete skonvertovať na webové písma a použiť ich na vašej webovej stránke. Dôležité je, že všetky písma dostupné u nás obsahujú slovenské znaky áéóíúýäô, čďĺľňŕšťž a slovenské úvodzovky „“.

Písma súvisiace s hrami

Náš výber písiem je v prvom rade ovplyvnený tým, s akými písmami prichádzame do kontaktu pri tvorbe prekladov. Veľké množstvo moderných hier využíva práve OpenType alebo TrueType písma, takže ak do nich pre účely prekladu pridáme slovenské znaky, väčšinou ich zverejníme na webe. Zároveň takýmto spôsobom dávame verejnosti informáciu o tom, aké písma sú v hre použité, ak by náhodou niekoho zaujali.

Ako dostať naše písma do vášho systému?

Inštalácia písiem je jednoduchá. Stačí stiahnuť písmo z našej stránky a skopírovať ho do priečinka „C:\Windows\Fonts“. Týmto sa písmo nainštaluje a je k dispozícii vo všetkých programoch.

Platené písma

Nie všetky písma dostupné na internete a takisto na našej stránke sú zdarma. Niektoré sú distribuované s komerčnou licenciou. Takéto písma máme pridané práve z toho dôvodu, aby ste si vedeli spojiť písmo z danej hry s jeho názvom. Ak vás zaujalo, môžete si ho zakúpiť. V prípade záujmu nás potom môžete kontaktovať a my vám pošleme aj jeho lokalizovanú verziu.