Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Call of Duty: Modern Warfare

Krátke správy

- 4. 6. 2020: Vydaný preklad Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.94 funkčný s aktualizáciou z 28. 5. 2020.

- 1. 6. 2020: Vydanie prekladu Jedi: Fallen Order už v utorok 2. júna!

- 22. 5. 2020: Testovanie Spyra 3 je takmer na konci. Vydanie prekladu Spyro: Reignited Trilogy očakávame v nedeľu!

- 10. 5. 2020: Česká lokalizácia Star Wars: Battlefront II vo verzii 1.93 je odteraz funkčná s aktualizáciou z 28. 4. 2020.

- 10. 5. 2020: Lokalizácia Scythe bola upravená pre verziu hry 1.6.73.

- 25. 3. 2020: Gaunt pracuje na novom projekte Scythe: Digital Edition. Viac sa môžete dočítať na karte projektu.

- 16. 3. 2020: Lokalizácia Shadow Tactics: Blades of the Shogun bola aktualizovaná, aby bola kompatibilná s verziou 2.2.10.f.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 68
Za týždeň: 1270
Celkom: 297427
Teraz: 0Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 65

L: F.E.A.R. 3

Autor článku: MixerX, pridané: 28. 3. 2020 o 10:07:59, počet komentárov: 0
L: F.E.A.R. 3

Trilógia F.E.A.R. sa dodnes radí medzi najlepšie akčné hororové hry. Ako člen jednotky na boj proti paranormálnym entitám máte za úlohu pomocou hrubej sily zastaviť Almu, mocné psychické médium prekypujúce zúrivosťou. Prvé dve hry z trilógie vyšli s oficiálnou českou lokalizáciou, tretí diel na svoj preklad čakal dlhých 9 rokov.

Problémom bola technická stránka, keďže autori použili vlastný druh kompresie, ktorý dodnes nikto úspešne neodhalil. Pomocou šikovného triku sa však českému technikovi termitovi podarilo celý problém s kompresiou elegantne obísť a preklad bol technicky pripravený pre českého prekladateľa Ctihyho. Trvalo však ďalšie roky, kým sa texty podarilo dokončiť.

F.E.A.R. 3 F.E.A.R. 3 F.E.A.R. 3

Zásluhu na tom má Gaunt, ktorý sa pred rokom začal venovať prekladaniu hier do slovenčiny. Spoločnými silami so Ctihym dotiahli tento projekt do úspešného konca, a preto vďaka tomuto unikátnemu spojenectvu máme k dispozícii slovenský aj český preklad.

Ten obsahuje úplnú diakritiku a prekladá celý príbehový režim pre jedného hráča aj online režim pre viacerých hráčov. Za zmienku stojí dodnes stále funkčný režim kooperácie, v ktorom sa pomocou Steamu môžete spojiť s priateľmi a hrať príbehový režim vo dvojici. Pre tento režim bola hra primárne určená, preto ak máte možnosť, určite ho vyskúšajte!

F.E.A.R. 3 F.E.A.R. 3 F.E.A.R. 3

Okrem autorskej dvojice Gaunt, Ctihy sa na preklade podieľala dvojica testerov lichkangaxx a Solid, ktorí svojim pozorným okom pomohli vychytať posledné chybičky. Na záver mi Gaunt preklad zveril na finálne kolo korektúr a testovania, za čo som mu vďačný, pretože vytvoriť slovenčinu do tejto hry som mal záujem už pred niekoľkými rokmi. Zároveň som rád, že vďaka takémuto dôrazu na korektúry a testovanie sa podarilo preklad pozdvihnúť ešte o úroveň vyššie.

Gaunta týmto srdečne vítam medzi členmi Lokalizácie.sk a prajem veľa úspechov a trpezlivosti pri ďalších projektoch!
Slovenský preklad hry F.E.A.R. 3 (2 MB)

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.