Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
F.E.A.R. 3

Krátke správy

- 1. 3. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition aktualizovaný pre verziu hry 100.12.18493.

- 9. 2. 2021: Lokalizácia hry Tropico 6 odteraz prekladá aj štvrté DLC Caribbean Skies.

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

- 11. 1. 2021: Slovenčina do Scythe je odteraz kompatibilná aj s platformou GOG.

- 24. 12. 2020: Celý tím Lokalizácie.sk vám praje pokojné prežitie sviatkov. Ostaňte zdraví!

- 9. 12. 2020: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition upravený pre aktualizáciu 100.12.9476.0.

- 24. 11. 2020: Slappy vydal finálnu verziu prekladu Desperados III, v ktorej sú preložené všetky DLC ako aj editor levelov.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 36
Za týždeň: 702
Celkom: 455658
Teraz: 10Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 282

L: Star Wars Jedi - Fallen Order

Autor článku: MixerX, pridané: 3. 6. 2020 o 13:05:29, počet komentárov: 0
L: Star Wars Jedi - Fallen Order

Univerzum Star Wars sa koncom minulého roka rozrástlo o akčnú hru, ktorá sa zamerala čisto na príbeh. Zožala úspech, s ktorým nepočítal ani samotný vydavateľ, keďže prilákala okrem skalných galaktických fanúšikov aj mnoho hráčov, ktorí o tomto svete veľa nevedia.

Dej je zasadený do čias Impéria, kde bola v dôsledku rozkazu 66 zlikvidovaná väčšina Jediov. Tí, ktorí takzvanú Čistku prežili, sa teraz bezradne skrývajú. To je aj prípad hlavného hrdinu Cala Kestisa, ktorého púť naprieč galaxiou môžete prežívať spolu s ním.

Jedi Fallen Order Jedi Fallen Order Jedi Fallen Order

Verím, že dnes máme pre mnohých slovenských a českých fanúšikov dobrú správu. Tí z vás, ktorí odkladali hranie Jedi: Fallen Order, si túto hru konečne môžu naplno vychutnať v slovenskom jazyku. Naši členovia Epero a Infernity sú v univerze Star Wars ako doma, preto vyvinuli veľkú iniciatívu, aby tento preklad mohol vzniknúť počas ich núteného pracovného voľna.

Za terminológiou stál náš skúsený autor návodov a prekladateľ Epero, ktorý má svet Star Wars podrobne naštudovaný ako po anglicky, tak aj zo slovenských prekladov kníh a filmov. Vďaka tomu by mala byť zaručená konzistentnosť so všetkými pojmami a udalosťami, ktoré vám môžu byť z tohto sveta známe.
Vítanou pomocou sa stal navrátilec Infernity, ktorý ako rovnako veľký fanúšik série má skúsenosti aj z prekladu Star Wars: Empire at War. Obaja svojím pracovným nasadením dokázali zvládnuť kvantum textu za necelé dva mesiace. Už počas ich prekladu som započal s priebežnými korektúrami, s ktorými následne pomáhal aj Infernity.

Jedi Fallen Order Jedi Fallen Order Jedi Fallen Order

Keďže sme mali texty správne usporiadané, veľmi sme si dali záležať na tom, aby repliky postáv na seba plynulo nadväzovali. Rovnako veľká pozornosť bola venovaná aj databanke a taktickému sprievodcovi, aby sa texty písané náučným štýlom dobre čítali a boli fakticky presné.

Na záver pripájam zopár slov, v ktorých Infernity opísal svoj pohľad na dvojmesačnú prácu:

„Po viac ako desiatich rokoch som sa opäť ocitol medzi slovenskými prekladateľmi a po virtuálnom stretnutí s terajšími členmi som si povedal, že rád priložím ruku k obnove slovenských prekladov. Situácia vo svete mi dala voľný čas a práve som mal rozohranú hru Jedi: Fallen Order, v preklade ktorej som sa Eperovi rozhodol pomôcť.

Epero ako dlhoročný fanúšik galaxie Far Far Away nielenže výrazne pomohol s pojmami zo sveta Wars Star, ale priniesol aj nevídanú rýchlosť prekladania. Ja som zasa priniesol iný pohľad na anglický jazyk, keďže už viac ako desaťročie žijem v Anglicku. Spoločne sme tak namixovali skvelý koktail, kde všetky texty prešli dvojitou kontrolou a následným testovaním sme doladili posledné detaily.

Dovolím si tvrdiť, že tento preklad sa zaradí medzi tie najlepšie doteraz vydané slovenčiny. Ako bonus som sa pohral s načítavacím videom a prerobil som ho tak, aby preložené logo bolo presne naanimované ako originál. Tak dosť už čítania a poďte hrať, neoľutujete!“

Slovenský preklad hry Jedi: Fallen Order (35 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.