Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Gigantosaurus The Game

Krátke správy

- 21. 11. 2021: Slovenčina pre taktickú stratégiu War Mongrels je k dispozícii!

- 17. 11. 2021: Slovenčina do hry DreadOut 2 plne funkčná s aktualizáciou 1.1.7.

- 8. 10. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 1.

- 6. 9. 2021: Multiplayer v AoE3 DE už opať funguje aj s naším prekladom.

- 9. 8. 2021: Slovenčina do hry Scythe je odteraz funkčná s verziou hry 1.7.12.

- 1. 6. 2021: V preklade Call of Juarez: Pištoľník bolo upravených niekoľko chybičiek. O testovanie sa postaral Gaunt.

- 21. 5. 2021: Inštalátor slovenčiny do hry Blood Bowl 2 bol opravený. Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 70
Za týždeň: 1942
Celkom: 580094
Teraz: 8Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 402

L: It Takes Two

Autor článku: BoBo, pridané: 14. 10. 2021 o 23:11:04, počet komentárov: 0
L: It Takes Two

Hry od Hazelight Studios nepochybne sú výnimočné. Josef Fares totiž vytvoril vlastný subžáner príbehových „co-op only“ hier. Charakteristickou vlastnosťou je, že ich nemožno hrať bez spoluhráča. It Takes Two má veľmi jasnú dizajnovú filozofiu postavenú na spoločnom zážitku, veď nie nadarmo sa hovorí: „ve dvou se to lépe táhne“.

Ak ste niekedy snívali o tom, že si raz zahráte so svojimi drahými polovičkami, ktoré nemajú veľa pochopenia pre vaše detské zábavky, túto hru odporúča 11 z 10 terapiou zocelených párov. Tých párov je už pomerne veľké množstvo, keďže sa tento týždeň Hazelight pochválili predajom 3 miliónov kusov.

Po všetkých nadšených ohlasoch a osobnej skúsenosti sme sa na jar tohto roka začali s Granisom dohadovať na projekte, ktorý sa najprv zdal ako ťažko realizovateľný. To sa definitívne zmenilo príchodom tretej členky Líškodlačky, skúsenej korektorky a prekladateľky. Obaja do tohto projektu priniesli veľkú dávku profesionality, za čo im veľmi ďakujem. Zároveň sa naše prekladanie výrazne posunulo pomocou nástrojov – okamžitý import do hry, excelové prekladateľské prostredie, dostupnosť viacerých jazykov.

It Takes Two It Takes Two It Takes Two

Discord skrátka vdýchol nášmu virtuálnemu tímu nový život, čoho dôkazom boli aj nekonečné hodiny diskusií o tom, ako preklad čo najviac vyšperkovať a ktoré slovíčko je to „pravé orechové“. Azda najťažším bol pre nás výber mena malej slonice Cutie, ktorú sme nakoniec po schválení odborného detského konzília pomenovali Uška.     Pár slov k vzniku lokalizácie pridáva aj Líškodlačka:

Pri preklade sme sa vyhrali s mnohými ďalšími menami či názvami. Patria medzi ne aj predmety, ktoré hlavným postavám pomáhali v rozličných ošemetných situáciách. Skúste si tipnúť, na čo slúžil taký miazgomet, akú rolu v príbehu zohrával vtákostroj a čo sa deje v kapitole s názvom Ruka hore.

Dúfame, že keď na tieto názvy narazíte v hre, pobavíte sa. Scenáristi totiž hru vybavili poriadnou zásobou humoru a It Takes Two ňou nešetrí, na hráča sa takmer na každom kroku sypú slovné hračky či dvojzmysly. Každý sa rád zasmeje, to áno, ale preklad vtipu si vyžaduje riadnu dávku kreativity. Pevne veríme, že pri lokalizácii sa nám podarilo nielen zachovať všetku komiku originálu, ale aj okoreniť repliky o žarty blízke Slovákom i Čechom.

It Takes Two It Takes Two It Takes Two

Ak sa chcete pozrieť na to, ako preklad vyzerá v úvodnej animácii a ponukách, odporúčame krátku videoukážku. Veríme, že si preklad užijete minimálne tak, ako sme sa bavili my pri jeho vytváraní, budeme radi za každú spätnú väzbu. Okrem toho neustále robíme nábor na nových členov. V prípade, že máte chuť sa pridať k nášmu tímu ako prekladateľ/ka či korektor/ka, vyplňte, prosím, náborový formulár.

Prajeme vám príjemnú zábavu.

Slovenský preklad It Takes Two (2 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.