Brütal Legend a Blood Bowl 2

V dnešnom článku sa budeme venovať dvom starším, menej známym hrám, ktoré si odteraz môžete zahrať v plnohodnotnej slovenčine. Ide o RTS tituly Brütal Legend a Blood Bowl 2.

Brütal Legend a Blood Bowl 2

V dnešnom článku sa budeme venovať dvom starším, menej známym hrám, ktoré si odteraz môžete zahrať v plnohodnotnej slovenčine. Okrem veľkých značiek sa na Lokalizácie.sk snažíme venovať širšiemu spektru hier rôznych žánrov a veríme, že si k nim aj vďaka prekladom nájdete cestu.

Brütal Legend

V roku 2009 vyšla na Xbox 360 trochu zvláštna hra Brütal Legend, ktorá sa snažila spojiť dokopy viaceré herné žánre. Hráčov oslovil najmä nevšednou tematikou, a to metalom. Ústrednou postavou tejto hry je technik modernej „metalovej“ kapely Eddie Riggs, ktorého v hre stvárnil známy herec Jack Black. Až po 4 rokoch sa Brütal Legend dostal aj na PC. A tento rok si môžete pripomenúť túto metalovú hru plnú emócií aj humoru so slovenskými titulkami.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je Brütal Legend určený len pre fanúšikov metalu, ale ono tomu tak vôbec nie je. V srdci je to akčná hra, ktorá využíva aj real-time strategické súboje. K tomu nechýba jazdenie po svete v špeciálnom ozbrojenom aute a mnoho hlášok Jacka Blacka. Takže pokiaľ aj nie ste fanúšikom metalu, slávne metalové skladby si v hre môžete vypnúť a budete si len užívať príbeh.

Aj napriek tomu, že samotný príbeh tejto hry nie je dlhý, bolo v nej pomerne veľa textov, a to najmä kvôli tomu, že Brütal Legend sa z veľkej časti tvári ako RTS, a teda je v ňom plno postáv, ktoré majú aj cez 300 hlášok. A je veľmi nepravdepodobné, že si z nich vypočujete čo i len zlomok. Po odstránení duplicitných riadkov mala tak hra skoro 18 000 riadkov, čo predstavovalo skoro 750 tisíc znakov. 

Pre lepšiu predstavu, preklad mi odhadom zabral 200 až 250 hodín práce. Veľká vďaka patrí kolegovi termitovi, ktorý okrem prípravy slovenskej diakritiky prekreslil mnoho textúr v ponukách, vďaka čomu získate takmer dokonalý slovenský zážitok.

Slovenský preklad Brütal Legend (432 MB)

Blood Bowl 2

V roku 2015 vyšlo druhé pokračovanie PC verzie Blood Bowlu, ktoré je vo veľkej miere kópiou rovnomennej stolovej hry. Ide o mix ťahovej stratégie, rugby, Warhammeru a hlavne veľkej dávky násilia a krvi. Hra ponúka režim pre jedného hráča ako aj multiplayer. V kampani môžete hrať za slávny tím Reikland Reavers. Všetkými zápasmi vás bude sprevádzať dvojica komentátorov, zlobor Bob Bifford a upír Jim Johnson.

Aj keď ide o športovú hru na základe stolnej hry, tak bolo tam až prekvapivo veľa textu, cca. 600 000 znakov. Väčšinu textov tvoria zaujímavosti, informácie o tímoch a, samozrejme, náhodné rozhovory komentátorov. Preložené sú všetky texty okrem tých, čo sú online, a mien hráčov a tímov. Preložené sú aj texty zo všetkých DLC. Tento preklad vznikol najmä vďaka používateľovi Sierpe, ktorý už niekoľko rokov presviedčal ľudí, aby túto hru preložili.

Slovenský preklad Blood Bowl 2 (2 MB)

Súvisiace hry