Začíname prekladať Dead Space (2023)!

Stručné informácie o pripravovanom preklade pre Dead Space Remake. Zistite, ako bude preklad prebiehať, čo nás čaká a ako sa časom k prekladu dostanete. Prípadne si prečítajte recenziu na túto hru na našom partnerskom webe SomHráč.sk.

Začíname prekladať Dead Space (2023)!

V roku 2008 sme sa na poli survival hororov po prvýkrát stretli so sériou Dead Space. Mali sme možnosť preskúmať vesmírnu loď Ishimura, ktorá skrývala hrôzostrašné tajomstvá. Dodnes tak tento titul spolu s dvomi pokračovaniami patrí medzi poriadne desivé a krvavé tituly, ktoré stále naháňajú strach. Po treťom dieli a jeho DLC Awakened to so sériou vyzeralo všelijako. Dlhých 10 rokov sme čakali, ako sa EA voči tejto značke zachová, a dočkali sme sa „novej hry“ z tohto univerza. Na naše obrazovky síce nezavítalo pokračovanie, ale vývojári z Motive Studios nám predstavili remake prvého dielu, čo znamená reštart série, ale aj vhodný moment na jej okorenenie o slovenskú lokalizáciu.

Pôvodný Dead Space vyšiel pred mnohými rokmi s oficiálnou českou lokalizáciou, no remake bol výrazne pozmenený a doslova neostal kameň na kameni. Množstvo textov sa viac ako dvojnásobne zvýšilo. Aj napriek tomu však hovoríme o akčnom survival horore, takže počet textov zodpovedá tomuto žánru. MixerX sa popasoval s technickou stránkou prekladu a podarilo sa mu z nej vydolovať všetky texty, ktoré aj následne v upravenej podobe vrátil späť do hry. Vďaka tomu nám nič nebráni v tom, aby sme sa naplno pustili do prekladania.

Preklad by mal byť v budúcnosti kompatibilný s verziou hry z EA app ako aj zo Steamu. Zatiaľ nebudeme odhadovať, koľko času nám preklad zaberie, no pokúsime sa ho dokončiť čo najskôr. Po preložení všetkých textov sprístupníme preklad prispievateľom a následne po dôkladných korektúrach a testovaní bude dostupný pre všetkých.

Preklad vzniká aj vďaka podpore našich partnerov zo somhráč.sk, na ktorých webe si môžete prečítať recenziu na Dead Space Remake. Zároveň by sme sa chceli poďakovať aj nášmu dlhoročnému prispievateľovi Petrovi Chajdiakovi, ktorý nám prispel jednou kópiou tejto úžasnej hry.

Súvisiace hry