Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Asterix & Obelix XXL 2: Remastered

Krátke správy

- 14. 11. 2022: Shadow Tactics: Blades of the Shogun SK 2.2.11.F: Preklad obsahuje menšie opravy - preklepy, doplnenie pár chýbajúcich textov atď. a najmä vylepšený inštalátor, ktorý automaticky deteguje EPIC/Steam/GOG verzie hry a nastaví správny priečinok.

- 13. 11. 2022: Preklady Grand Theft Auto 3 - The Definitive Edition a Vice City - The Definitive Edition sú opäť funkčné s najnovšou verziou hry na Rockstar Launcheri.

- 23. 10. 2022: Vydali sme aktulizovaný preklad hry War Mongrels 1.2.01 pre verziu 45754 (Polished edition), kde boli doplnené nové texty a upravený formát textov aby fungoval v tejto edícii hry.

- 21. 9. 2022: Inštalátor lokalizácie Age of Empires II: HD Edition bol upravený, aby bol opäť funkčný so systémom Windows 10.

- 15. 9. 2022: Slovenčina pre Tropico 6 je odteraz funkčná s verziou hry v.18 (825).

- 20. 8. 2022: Slovenčina do hry Quake bola aktualizovaná na verziu hry „Update 4“.

- 4. 6. 2022: Preklady hier Quake a Scythe boli aktualizované na najnovšie verzie.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 268
Za týždeň: 1108
Celkom: 1051127
Teraz: 6Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 532

L: Styx - Master of Shadows

Autor článku: MixerX, pridané: 27. 7. 2020 o 19:56:24, počet komentárov: 0
L: Styx - Master of Shadows

Do portfólia francúzskeho štúdia Cyanide sa za jeho dvadsaťročnú existenciu zapísali takmer výlučne športové hry. Výraznejšiu výnimku tvorí Styx: Master of Shadows, akčná hra radiaca sa do nepočetnej rodiny žánru stealth. Príbeh rozpráva o goblinovi Styxovi, ktorému jantár dodáva mimoriadne schopnosti. Jeho cieľom je preskúmať nebeskú pevnosť Akenaš a dostať sa až k srdcu bájneho jantárového stromu.

Navzdory slabšiemu grafickému spracovaniu si táto hra získala slušnú fanúšikovskú základňu, a to najmä vďaka prepracovanému prostrediu plnému tajných chodbičiek. Prieskum úrovní a znalosť každého rôžku Akenašu skutočne dokáže prísť vhod, najmä vo výzvach na čas. V prípade, že hráč chce v každej úrovni splniť všetky výzvy, herný čas sa dokáže natiahnuť až na 50 hodín.

Styx Styx Styx

Ako som písal v nedávnom článku, okrem ohlásených prekladov má každý prekladateľ rozrobené postranné projekty. Preklad Styx: Master of Shadows bol rozpracovaný niekoľko rokov a teraz, v čase nášho prekladateľského obrodenia, konečne nastal čas na jeho vydanie. Autorom tohto prekladu je Epero, pre ktorého išlo o jeden z prvých samostatných prekladateľských projektov.

Začiatok projektu opisuje Epero takto: „Práve som dokončil rozsiahly návod na Fallout 4 a Styx som vzal v akcii len tak na skusy. Hra ma celkom bavila, avšak než som sa rozhodol, či robiť návod, mal som ju prejdenú. Pozrel som na teda aspoň na texty a celkom nezvyčajne boli voľne uložené. Keďže išlo o krátku, fajn stealthovú akciu, namiesto návodu som pripravil preklad.“

Preložené sú teda všetky herné texty s úplnou diakritikou. Ako bonus sme pripravili slovenské logo, pričom lokalizovaný názov znie „Styx: Majster tieňov“. Keďže hra beží na Unreal Engine 3, napasovať upravené logo do hry nebolo úplne triviálne. Nezabudnite preto udeliť inštalátoru výnimku v antivíruse, aby sa všetky súbory správne upravili.

Slovenský preklad hry Styx: Master of Shadows (2 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.