Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Need for Speed: Underground 2

Krátke správy

- 7. 9. 2020: Čeština do Star Wars: Battlefront II aktualizovaná, aby fungovala s verziou z 26. 8. 2020.

- 3. 9. 2020: Vydanie slovenčiny do Sudden Strike 4 už túto sobotu!

- 30. 8. 2020: Preklad Desperados III vychádza v novej verzii 1.01, pridáva ďalšie preložené texty a kompatibilitu s verziou hry 1.3.6.

- 17. 8. 2020: Slovenský preklad Scythe bol aktualizovaný na verziu hry 1.6.84.

- 25. 7. 2020: Preklad Desperados III vo verzii 07.25 bol aktualizovaný o texty barónovych výziev.

- 19. 7. 2020: Betaverzia prekladu Hitman (2016) bola odoslaná prispievateľom. Ak ste nedostali e-mail, prosím, kontaktujte nás.

- 18. 7. 2020: Verejná betaverzia prekladu Desperados III bola aktualizovaná o opravy chýb a preklad nových textov.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 179
Za týždeň: 179
Celkom: 329212
Teraz: 0Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 122

L: Styx - Master of Shadows

Autor článku: MixerX, pridané: 27. 7. 2020 o 19:56:24, počet komentárov: 0
L: Styx - Master of Shadows

Do portfólia francúzskeho štúdia Cyanide sa za jeho dvadsaťročnú existenciu zapísali takmer výlučne športové hry. Výraznejšiu výnimku tvorí Styx: Master of Shadows, akčná hra radiaca sa do nepočetnej rodiny žánru stealth. Príbeh rozpráva o goblinovi Styxovi, ktorému jantár dodáva mimoriadne schopnosti. Jeho cieľom je preskúmať nebeskú pevnosť Akenaš a dostať sa až k srdcu bájneho jantárového stromu.

Navzdory slabšiemu grafickému spracovaniu si táto hra získala slušnú fanúšikovskú základňu, a to najmä vďaka prepracovanému prostrediu plnému tajných chodbičiek. Prieskum úrovní a znalosť každého rôžku Akenašu skutočne dokáže prísť vhod, najmä vo výzvach na čas. V prípade, že hráč chce v každej úrovni splniť všetky výzvy, herný čas sa dokáže natiahnuť až na 50 hodín.

Styx Styx Styx

Ako som písal v nedávnom článku, okrem ohlásených prekladov má každý prekladateľ rozrobené postranné projekty. Preklad Styx: Master of Shadows bol rozpracovaný niekoľko rokov a teraz, v čase nášho prekladateľského obrodenia, konečne nastal čas na jeho vydanie. Autorom tohto prekladu je Epero, pre ktorého išlo o jeden z prvých samostatných prekladateľských projektov.

Začiatok projektu opisuje Epero takto: „Práve som dokončil rozsiahly návod na Fallout 4 a Styx som vzal v akcii len tak na skusy. Hra ma celkom bavila, avšak než som sa rozhodol, či robiť návod, mal som ju prejdenú. Pozrel som na teda aspoň na texty a celkom nezvyčajne boli voľne uložené. Keďže išlo o krátku, fajn stealthovú akciu, namiesto návodu som pripravil preklad.“

Preložené sú teda všetky herné texty s úplnou diakritikou. Ako bonus sme pripravili slovenské logo, pričom lokalizovaný názov znie „Styx: Majster tieňov“. Keďže hra beží na Unreal Engine 3, napasovať upravené logo do hry nebolo úplne triviálne. Nezabudnite preto udeliť inštalátoru výnimku v antivíruse, aby sa všetky súbory správne upravili.

Slovenský preklad hry Styx: Master of Shadows (2 MB)

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.