Hlavná ponuka

Používateľská ponuka

Prekladanie

Typografia

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
The Vanishing of Ethan Carter

Krátke správy

- 21. 9. 2020: Vydanie slovenčiny do Call of Duty: World War II už túto sobotu 26. 9.!

- 7. 9. 2020: Čeština do Star Wars: Battlefront II aktualizovaná, aby fungovala s verziou z 26. 8. 2020.

- 3. 9. 2020: Vydanie slovenčiny do Sudden Strike 4 už túto sobotu!

- 30. 8. 2020: Preklad Desperados III vychádza v novej verzii 1.01, pridáva ďalšie preložené texty a kompatibilitu s verziou hry 1.3.6.

- 17. 8. 2020: Slovenský preklad Scythe bol aktualizovaný na verziu hry 1.6.84.

- 25. 7. 2020: Preklad Desperados III vo verzii 07.25 bol aktualizovaný o texty barónovych výziev.

- 19. 7. 2020: Betaverzia prekladu Hitman (2016) bola odoslaná prispievateľom. Ak ste nedostali e-mail, prosím, kontaktujte nás.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 388
Za týždeň: 1437
Celkom: 330470
Teraz: 8Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 125

Preklad Horizon: Zero Dawn v plnom prúde

Autor článku: MixerX, pridané: 11. 8. 2020 o 12:28:50, počet komentárov: 2
Preklad Horizon: Zero Dawn v plnom prúde

V nedávnom článku sme oficiálne ohlásili, že intenzívne pracujeme na preklade Horizon: Zero Dawn ešte pred vydaním hry na PC. Vzali sme na seba riziko, že pri implementácii prekladu do hry sa budeme musieť spoľahnúť na vlastné schopnosti. Je mnoho prípadov, kedy hru technicky nie je možné upravovať kvôli stavbe súborov a ich ochrane. Viac som sa o tejto téme rozpísal na karte projektu.

V tomto prípade však stačili tri dni intenzívnej práce na to, aby sme celé naše dvojmesačné úsilie pred vydaním hry dokázali úspešne preniesť do PC verzie. Ešte v piatok v noci sme sa pochválili prvým obrázkom z upravenej hry, ďalší deň už otitulkovaným introm. Dnes predstavujeme video a obrázky, ktoré potvrdzujú plnú funkčnosť prekladu vo všetkých častiach hry.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Rozdielov oproti verzii pre PS4 bolo minimum, keďže prakticky pribudli iba nové grafické nastavenia a možnosť úpravy ovládania. Momentálne máme stabilizovaný slovník pojmov a preložených 70 % textov základnej hry, konkrétne ide o všetky náhodné oslovenia, všetky bočné úlohy, všetky ponuky a viac než tretinu hlavných úloh. Je to však prvýkrát, čo preklad vidíme v hre, preto mnohé veci bude nutné prispôsobiť a doladiť.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Píšem to preto, že prichádza mnoho otázok ohľadom dostupnosti testovacej verzie. V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým, ktorí zareagovali na výzvu a prejavili o preklad záujem, či už písomne alebo finančným príspevkom. O testovacej verzii budeme určite bližšie informovať, predbežne však treba počítať s tým, že na prvotné doladenie budeme potrebovať niekoľko týždňov.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Z obrázkov si môžete všimnúť, že ešte bude nutné upraviť písmená so slovenskou diakritikou. Hra síce slovenské znaky podporovala, ale niektoré, menovite Ť v hlavnej ponuke, vyzerá prinajmenšom zvláštne. Držte aj naďalej palce, rozširujte o nás zvesti a ďalšie informácie sledujte na karte projektu.

Vybrali.SME.sk

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
loki66

25. 8. 2020
1 komentár

Paráda už se těším. Příspěvek poslán. Klobouk dolu. lokli66

 
Yalk

12. 8. 2020
1 komentár

Wow, paradna praca. Donation odoslane.

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.