Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Horizon: Zero Dawn

Krátke správy

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

- 11. 1. 2021: Slovenčina do Scythe je odteraz kompatibilná aj s platformou GOG.

- 24. 12. 2020: Celý tím Lokalizácie.sk vám praje pokojné prežitie sviatkov. Ostaňte zdraví!

- 9. 12. 2020: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition upravený pre aktualizáciu 100.12.9476.0.

- 24. 11. 2020: Slappy vydal finálnu verziu prekladu Desperados III, v ktorej sú preložené všetky DLC ako aj editor levelov.

- 29. 10. 2020: Pribudol projekt Asterix & Obelix XXL: Romastered, ktorý pripravuje prekladateľ Slappy. Časom sa chystá preložiť celú trilógiu. Prvé obrázky na Facebooku.

- 25. 10. 2020: Od dnes je k dispozícii slovenský preklad stratégie Door Kickers, ktorého autorom je Slappy.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 62
Za týždeň: 1347
Celkom: 411963
Teraz: 0Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 228

Preklad Horizon: Zero Dawn v plnom prúde

Autor článku: MixerX, pridané: 11. 8. 2020 o 12:28:50, počet komentárov: 7
Preklad Horizon: Zero Dawn v plnom prúde

V nedávnom článku sme oficiálne ohlásili, že intenzívne pracujeme na preklade Horizon: Zero Dawn ešte pred vydaním hry na PC. Vzali sme na seba riziko, že pri implementácii prekladu do hry sa budeme musieť spoľahnúť na vlastné schopnosti. Je mnoho prípadov, kedy hru technicky nie je možné upravovať kvôli stavbe súborov a ich ochrane. Viac som sa o tejto téme rozpísal na karte projektu.

V tomto prípade však stačili tri dni intenzívnej práce na to, aby sme celé naše dvojmesačné úsilie pred vydaním hry dokázali úspešne preniesť do PC verzie. Ešte v piatok v noci sme sa pochválili prvým obrázkom z upravenej hry, ďalší deň už otitulkovaným introm. Dnes predstavujeme video a obrázky, ktoré potvrdzujú plnú funkčnosť prekladu vo všetkých častiach hry.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Rozdielov oproti verzii pre PS4 bolo minimum, keďže prakticky pribudli iba nové grafické nastavenia a možnosť úpravy ovládania. Momentálne máme stabilizovaný slovník pojmov a preložených 70 % textov základnej hry, konkrétne ide o všetky náhodné oslovenia, všetky bočné úlohy, všetky ponuky a viac než tretinu hlavných úloh. Je to však prvýkrát, čo preklad vidíme v hre, preto mnohé veci bude nutné prispôsobiť a doladiť.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Píšem to preto, že prichádza mnoho otázok ohľadom dostupnosti testovacej verzie. V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým, ktorí zareagovali na výzvu a prejavili o preklad záujem, či už písomne alebo finančným príspevkom. O testovacej verzii budeme určite bližšie informovať, predbežne však treba počítať s tým, že na prvotné doladenie budeme potrebovať niekoľko týždňov.

Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn Horizon: Zero Dawn

Z obrázkov si môžete všimnúť, že ešte bude nutné upraviť písmená so slovenskou diakritikou. Hra síce slovenské znaky podporovala, ale niektoré, menovite Ť v hlavnej ponuke, vyzerá prinajmenšom zvláštne. Držte aj naďalej palce, rozširujte o nás zvesti a ďalšie informácie sledujte na karte projektu.

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
5Fero6

22. 10. 2020
2 komentáre

Super ďakujem. Držím palce. :)

 
MixerX

18. 10. 2020
118 komentárov

Ešte nie, koncom pracovného týždňa som ukončil PN, včera bol po dva a pol roku vydaný Hitman. Dnes sa chcem ešte povenovať iným veciam a od zajtra zasa pokračujem na Horizone.

 
5Fero6

18. 10. 2020
2 komentáre

Ahojte zatial stale nic noveho? Samozrejme že zdravie je na prvom mieste dúfam teda že už je lepšie :)

 
MixerX

5. 10. 2020
118 komentárov

Zdravím, plán bol informovať o novinkách v prvej polovici 10. mesiaca, avšak od minulého pondelka som v posteli s teplotou. Poprosím ešte o strpenie, preklad napreduje podľa očakávania a stav sa dá vidieť v projektoch.

 
RA Hathor IX

5. 10. 2020
1 komentár

Zdravím, je někde k dispozici alespoň beta verze ? Nejde mi ani tak o vizáž, vlastně by mi ani nevadilo, kdyby to bylo přeložené v dnešním google translatoru... hlavně, už abych měl k dispozici alespoň nějaký srozumitelný překlad.

 
loki66

25. 8. 2020
1 komentár

Paráda už se těším. Příspěvek poslán. Klobouk dolu. lokli66

 
Yalk

12. 8. 2020
1 komentár

Wow, paradna praca. Donation odoslane.

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.