Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Crash Bandicoot 4: It's About Time

Krátke správy

- 6. 9. 2021: Multiplayer v AoE3 DE už opať funguje aj s naším prekladom.

- 9. 8. 2021: Slovenčina do hry Scythe je odteraz funkčná s verziou hry 1.7.12.

- 1. 6. 2021: V preklade Call of Juarez: Pištoľník bolo upravených niekoľko chybičiek. O testovanie sa postaral Gaunt.

- 21. 5. 2021: Inštalátor slovenčiny do hry Blood Bowl 2 bol opravený. Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

- 1. 3. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition aktualizovaný pre verziu hry 100.12.18493.

- 9. 2. 2021: Lokalizácia hry Tropico 6 odteraz prekladá aj štvrté DLC Caribbean Skies.

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 466
Za týždeň: 1855
Celkom: 533058
Teraz: 4Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 355

L: Gunslinger, DreadOut 2, Gigantosaurus

Autor článku: MixerX, pridané: 4. 4. 2021 o 22:20:44, počet komentárov: 0
L: Gunslinger, DreadOut 2, Gigantosaurus

V priebehu posledných mesiacov sme síce intenzívne pracovali na väčších prekladoch, napriek tomu sme si našli čas, aby sme dokončili zopár bočných projektov. V dnešnom článku sa im bližšie pozrieme na zúbok, pričom v priebehu apríla sa môžete tešiť na ohlásenie ďalších noviniek.

Call of Juarez: Gunslinger

Za zložitou históriou tohto projektu sa konečne podarilo dať bodku. Určite ste si všimli, že tento preklad svietil v sekcii Aktuálne projekty veľmi dlhú dobu. Prvýkrát projekt ohlásil prekladateľ Chliev, ktorý sa však z osobných dôvodov s prekladaním hier na dlhší čas rozlúčil. O rok na to prišiel reštart, avšak ten bol prerušený jednak vydaním českého prekladu, jednak inými projektami, ktoré si slovenčinu žiadali akútnejšie.

Call of Juarez Gunslinger Call of Juarez Gunslinger Call of Juarez Gunslinger

Projekt napokon pristál u dnes už nášho bývalého člena s prezývkou Inquisitor Kane. Podarilo sa mu veľmi pekne preložiť dialógy v 12 zo 14 misií, pričom si dal záležať na westernovej terminológii a hovorovosti. V tom čase sme už mali pripravenú slovenskú diakritiku, preklad časti ponúk, ale najmä všetkých 54 zberateľských predmetov, ktoré hráčom približujú historický kontext osôb, miest a udalostí vyskytujúcich sa v hre. Preklad týchto takzvaných „nugetov pravdy“ sa tiahol niekoľko týždňov najmä kvôli náučnému štýlu, ktorý je veľmi náročný na preklad.

V predvianočnom období nastala vhodná príležitosť dokončiť, čo zostávalo. Menovite bolo treba dopreložiť ponuky vrátane herného sprievodcu, dialógy v posledných dvoch misiách, nakresliť slovenské logo a doladiť technickú stránku tak, aby sa s prekladom bolo možné zapisovať do internetových rebríčkov.

Call of Juarez Gunslinger Call of Juarez Gunslinger Call of Juarez Gunslinger

Najzábavnejšou časťou bolo napokon samotné hranie. Call of Juarez: Pištoľník ponúka westernovú atmosféru umocnenú výborným ozvučením. Misie sú krátke, pútavé a majú rýchly spád. So slovenským prekladom ide o perfektný zážitok, ktorý odporúčam vyskúšať každému fanúšikovi strieľačiek. A ak toho o divokom západe veľa neviete, môžete si doplniť vedomosti čítaním spomínaných nugetov pravdy.

Slovenský preklad Call of Juarez: Gunslinger (6 MB)

DreadOut 2

Tento preklad bol ohlásený v októbri 2020 ako logický nasledovník skôr dokončených lokalizácii DreadOut a DreadOut: Keepers of the Dark. Opäť ide o hororovú adventúru, ktorej dominujú indonézske historky o duchoch. Keďže je hra postavená na Unreal Engine, technické aj grafické spracovanie je oproti pôvodným dielom na vyššej úrovni. O slovenskú lokalizáciu sa postaral Gaunt a obsahuje preložené všetky dostupné texty s úplnou diakritikou.

DreadOut2 DreadOut2 DreadOut2

Slovenský preklad DreadOut 2 (1 MB)

Gigantosaurus: The Game

Ak zvyknete sledovať Disney Channel, určite ste zachytili francúzsko-kanadský animovaný seriál pre najmenších s názvom Gigantosaurus. V roku 2020 vyšla rovnomenná počítačová hra určená pre hráčov od troch rokov, ktorá nadväzuje na televízne dobrodružstvá. Ak hľadáte zábavnú hru, ktorú by ste si mohli zahrať so svojimi potomkami, vyskúšajte Gigantosaura so slovenskou lokalizáciou od Slappyho.

Gigantosaurus The Game Gigantosaurus The Game Gigantosaurus The Game

Slovenský preklad Gigantosaurus: The Game (3 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.