Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
It Takes Two

Krátke správy

- 1. 6. 2021: V preklade Call of Juarez: Pištoľník bolo upravených niekoľko chybičiek. O testovanie sa postaral Gaunt.

- 21. 5. 2021: Inštalátor slovenčiny do hry Blood Bowl 2 bol opravený. Za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

- 1. 3. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition aktualizovaný pre verziu hry 100.12.18493.

- 9. 2. 2021: Lokalizácia hry Tropico 6 odteraz prekladá aj štvrté DLC Caribbean Skies.

- 21. 1. 2021: Preklad Age of Empires III: Definitive Edition odteraz funkčný s verziou 100.12.13088.0.

- 11. 1. 2021: Slovenčina do Scythe je odteraz kompatibilná aj s platformou GOG.

- 24. 12. 2020: Celý tím Lokalizácie.sk vám praje pokojné prežitie sviatkov. Ostaňte zdraví!

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 201
Za týždeň: 545
Celkom: 509913
Teraz: 7Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 336

Na čo sa môžete tešiť od Gaunta?

Autor článku: MixerX, pridané: 25. 10. 2020 o 15:00:32, počet komentárov: 0
Na čo sa môžete tešiť od Gaunta?

Pre slovenské preklady je skvelou správou, že Lokalizácie.sk majú momentálne viacero členov schopných samostatne pracovať na projektoch, ktoré ich bavia. Každý z nás má vlastné obľúbené herné žánre, preto aj portfólio prekladov, ktoré tento rok pribúda, je rôznorodé.

Ešte v máji sme písali o tom, že autor Gaunt prispel štyrmi prepracovanými prekladmi hier F.E.A.R. 3, DreadOut, Keepers of the Dark a Scythe. Odvtedy nám databázu rozšíril o stratégiu z druhej svetovej vojny Sudden Strike 4, budovateľskú stratégiu Tropico 6 a spoločne s Michalom Bobušom pripravili slovenčinu do remasteru Command & Conquer. V tomto článku si zhrnieme, aké projekty nám neúnavný Gaunt ponúkne dnes a v budúcnosti.

Samurai Jack: Battle Through Time

Tohtoročná novinka Samurai Jack: Battle Through Time vznikla na motívy rovnomenného seriálu kedysi vysielaného na Cartoon Network. Príbeh sa odohráva tesne pred koncom seriálu a ponúka skôr nostalgický zážitok pre fanúšikov než nejaké nové zvraty v príbehu. Hra je zmesou 2D a 3D plošinovky, pričom ide o klasickú „mlátičku“.

Samurai Jack Samurai Jack Samurai Jack

Keďže išlo o Gauntov obľúbený seriál, na preklad ho nebolo treba presviedčať. Preklad je dnes už hotový, preto ho dávame k dispozícii. Lokalizované sú všetky texty hry s úplnou diakritikou, teda ponuky, popisy aj dialógy.

Slovenský preklad Samurai Jack: Battle Through Time (2 MB)

DreadOut 2

Koncom februára 2020 vyšiel druhý diel indonézskej hororovej hry DreadOut. Príbeh priamo nadväzuje na prvý diel hry, pričom opäť hráte za stredoškolskú študentku Lindu Meilindu. V hre sa tak znovu stretnete s legendami o indonézskych duchoch a stvoreniach, avšak tentokrát okrem mobilu máte k dispozícii rôzne zbrane.

DreadOut 2

Fáza prekladu textov je hotová a momentálne prebieha testovanie, o ktoré sa stará lichkangaxx. Ak máte záujem o skorší prístup k prekladu, môžete Gauntovi prispieť pomocou PayPalu alebo IBAN SK40 1100 0000 0029 3047 6581, SWIFT kód (BIC): TATRSKBX.

Age of Empires III: Definitive Edition

Po remasteri prvých dvoch dielov Age of Empires sa nového kabátika dočkal aj tretí diel spolu s oboma rozšíreniami. Hra takto ponúka rovnaké možnosti ako pôvodné vydanie, ale v krajšej grafike, s lepšími efektami, s podporou 4K a dobrou optimalizáciou.

Age of Empires III: Definitive Edition

Vzhľadom na množstvo textov pôjde o dlhodobý projekt, keďže Gaunt na ňom bude pracovať sám. Plán je vydať počas tvorby prekladu niekoľko betaverzií, pričom prvé by boli určené pre prispievateľov a posledná zrejme aj pre verejnosť. Tá by však bola ešte bez preloženej encyklopédie, ktorá tvorí tretinu textov. Až doplnením prekladu encyklopédie by vznikla plná verzia prekladu.

Preklad môžete podporiť pomocou PayPalu alebo IBAN SK40 1100 0000 0029 3047 6581, SWIFT kód (BIC): TATRSKBX.

Age of Empires: Definitive Edition

A pokiaľ si chcete skrátiť čas čakania, môžete sa zatiaľ pustiť do remasterovaného prvého dielu Age of Empires. Táto stratégia, ktorá odštartovala 20-ročný odkaz celej série, sa vo februári 2018 vrátila s modernizovanou hrateľnosťou, úplne novou grafikou v 4K, bitkami až pre 8 hráčov a ďalšími novými funkciami. Gaunt pri príležitosti ohlásenia prekladu tretieho dielu pripravil vynovenú verziu svojho staršieho prekladu Age of Empires: Definitive Edition.

Age of Empires Definitive Edition Age of Empires Definitive Edition Age of Empires Definitive Edition

Slovenský preklad Age of Empires: Definitive Edition (27 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.