Hlavná ponuka

Prekladanie

Návody na hry

Typografia

Používateľská ponuka

Pohľad do galérií

Náhodný obrázok
Blood Bowl 2

Krátke správy

- 8. 12. 2021: Slovenčina do hry Horizon: Zero Dawn je už kompatibilná aj s verziou hry 1.11 zo dňa 8. 12. 2021. Prajeme príjemnú zábavu.

- 4. 12. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 2.

- 3. 12. 2021: Slovenčiny do Grand Theft Auto: The Definitive Edition boli upravené pre verziu hry 1.0.0.14718.

- 21. 11. 2021: Slovenčina pre taktickú stratégiu War Mongrels je k dispozícii!

- 17. 11. 2021: Slovenčina do hry DreadOut 2 plne funkčná s aktualizáciou 1.1.7.

- 8. 10. 2021: Slovenčina do hry Quake je odteraz kompatibilná aj s Update 1.

- 6. 9. 2021: Multiplayer v AoE3 DE už opať funguje aj s naším prekladom.

Počítadlo návštev

Návštevy:
Dnes: 57
Za týždeň: 722
Celkom: 653849
Teraz: 3Novinky z projektov

Podporte nás

Prispejte na činnosť portálu Lokalizácie.sk ľubovoľnou čiastkou. Ďalšie informácie alebo číslo účtu nájdete v sekcii Kontakt.

Anketa

Mali by sme rozšíriť ponuku písiem so slovenskou diakritikou?

Počet hlasov: 469

L: Call of Duty a rozšírenie United Offensive

Autor článku: MixerX, pridané: 13. 6. 2011 o 14:17:29, počet komentárov: 1
L: Call of Duty a rozšírenie United Offensive

Je fascinujúce, že hoci v týchto dňoch netrpezlivo očakávame príchod CoD: Modern Warfare 3, stále sa nájde množstvo hráčov, ktorí sa vracajú k prapočiatku celej série, ku Call of Duty a jeho rozšíreniu United Offensive. Servery pre hru viacerých hráčov sa stále hemžia ľuďmi a aj to bol jeden z dôvodov, prečo som venoval oprave lokalizácií týchto hier mimoriadnu pozornosť.

Call of Duty bola vôbec druhá hra, ktorú som sa rozhodol preložiť. V tom čase preklad prebiehal viac srdcom než rozumom, to znamená, že viac než to, či je všetko správne a či všetko funguje, ma zaujímalo to, že vôbec prekladám. Keď preklad vyšiel, obsahoval síce množstvo (na ten čas) skvelých vychytávok, ale taktiež pomerne veľa chýb a technických nedostatkov.

Call of Duty: United Offensive Call of Duty Call of Duty: United Offensive

Jednou z hlavných vecí, na ktoré som sa pri renovácii sústredil, bola terminológia. Strávil som dlhý čas vyhľadávaním správneho vojenského názvoslovia či termínov a všetko som konzultoval s istým nemenovaným bývalým čatárom z delostreleckej brigády. Okrem tvarov vojenských hodností, jednotiek, zbraní, vozidiel či kusov techniky som si zobral na paškál aj geografické názvy, pretože všetky pasáže v hre sa odohrávajú v mestách, ktoré skutočne existujú.

Druhou vecou, na ktorej som strávil pomerne veľké množstvo času, bola hra viacerých hráčov. Cieľom bolo jednak prinútiť hru akceptovať slovenskú diakritiku, ale aj vyladiť texty tak, aby hráčov nerušili a aby každý okamžite vedel, čo si jednotlivými položkami v ponuke zapína či vypína.

Call of Duty

Call of Duty Call of Duty Call of Duty

Slovenská lokalizácia hry Call of Duty prekladá celú kampaň pre jedného hráča, pričom texty sú s úplnou diakritikou. Ďalej prekladá všetky textúry, na ktoré sa v hre dá naraziť, či už ide o načítavacie obrazovky alebo nápisy na stenách počas hry. Preložené sú všetky hodnosti vojakov a bonusom je otitulkované záverečné video.

V hre viacerých hráčov sú takisto preložené všetky texty okrem názvov máp a herných režimov. Preklad upravuje hru tak, aby akceptovala slovenskú diakritiku a nebrala ju ako nedovolený zásah do súborov pri kontrole proti cheatovaniu.
Slovenský preklad hry Call of Duty (56 MB)

Call of Duty: United Offensive

Call of Duty: United Offensive Call of Duty: United Offensive Call of Duty: United Offensive

Lokalizácia rozšírenia United Offensive takisto prekladá celú hru s úplnou diakritikou. Slovenský názov hry je „Call of Duty: Spojenecká ofenzíva - Datadisk“. Pridané sú všetky načítavacie obrazovky a ostatné textúry, ktoré sa počas kampane dajú nájsť. Podobne ako pri základnej hre, inštalátor automaticky aktualizuje súbory, ktoré obsahujú hodnosti vojakov, a upraví hru tak, aby ste sa mohli bezproblémovo pripojiť na herné servery. Lokalizáciu je možné použiť samostatne alebo spoločne s prekladom pre základnú hru.
Slovenský preklad hry Call of Duty: United Offensive (17 MB)

Komentáre

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť alebo zaregistrovať.
Slappy

7. 7. 2011
3 komentáre

Paradna hra a este lepsi preklad!

 

Lokalizácie.sk © 2010-2014. Všetky práva vyhradené.