Gears 5
Gears 5

Gears 5

Gears 5 je vysoko hodnotená strieľačka od štúdia The Coalition s rozsiahlou kampaňou a prvkami otvoreného sveta. Nadväzujúc na udalosti zo štvrtého dielu série Gears of War sa tentokrát príbeh zameria na Kait, keď sa vydáte skúmať jej tajomné prepojenie s Rojom.

Gears 5
Celkový stav
100 %
Preklad
100 %
Diakritika
100 %
Textúry
-
Korektúra
100 %
Testovanie
100 %

Aktualizácie

Tŕnistá a vyčerpávajúca cesta za slovenčinou do Gears 5

Takmer dvojročný projekt dospel do plnohodnotného vydania. V tomto obsiahlom článku sme sa s vami podelili o tom, čím si piati autori museli preskákať, aby ste si mohli túto hru užiť v slovenčine.

Otvoriť celý článok

Betaverzia Gears 5 vstupuje do predbežného prístupu

Konečne prinášame pozitívnu informáciu a prvý hmatateľný výsledok našej práce. Nesmierne náročný projekt, ale je už vidno svetlo na konci tunela.

Čo obsahuje beta?

 • kompletný preklad základnej kampane vrátane UI prvkov (popis úloh, ponuky, Jackove vylepšenia, zberateľské veci, mapa a pod.)
 • otestovaný preklad základnej kampane
 • finálne korektúry základnej kampane AKT I - III
 • hrubý preklad DLC kampane (len dialógy) bez UI prvkov (popis úloh, ponuky, vylepšenia tímu, zberateľské predmety, mapa a pod.)
 • čiastočný preklad hlavnej ponuky a položiek nastavení

Na čom sa ešte bude pracovať?

 • preklad hry viacerých hráčov
 • dokončenie ponúk a nastavení
 • UI prvky DLC kampane (popis úloh, ponuky, vylepšenia tímu, zberateľské predmety, mapa a pod.)
 • testovanie DLC
 • korektúra DLC
 • finálne testovanie ostatných častí hry a finálne korektúry

Je možné, že pri hraní základnej kampane narazíte na nejaký zberateľský predmet a objaví sa v angličtine, ak sme ho nenašli v hre, prípadne nejakú inú vetičku. Ak sa tak stane, poprosíme nás kontaktovať nás na našom Discorde s priloženým screenshotom.

Každopádne sme základnú kampaň testovali a možeme s čistým svedomím povedať, že preklad je na 99 percent funkčný a mal by vám poslúžiť na bezproblémové hranie v slovenčine.
Veríme, že si túto beta verziu prekladu užijete a budete spokojní.

Preklad Gears 5 pred dokončením

Gears 5, skvelá hra, umocňuje druhú trilógiu, ktorá sa vracia k predošlému príbehu a objasňuje veci z pôvodnej trilógie. Bohužiaľ, nie tak skvelá na preklad.

Otvoriť celý článok

Betaverzia na dosah

Po mesiacoch tvrdej driny na preklade tejto akčnej hry od herného štúdia The Coalition môžeme konečne zahlásiť, že sme sa dostali do štádia, kedy je možné zverejniť prvé video z hry, kde uvidíte preložené menu, herné rozhranie, popisy schopností, dialógy a dokonca sa nám podarilo doprekladať aj náhodné rozhovory medzi NPC.

Náročnosť prekladu je enormná, keďže texty pre kampaň a ostatné aspekty hry sú poschovávané vo veľkom balíku cca 40 000 riadkov a musíme ich pracne vyhľadávať podľa nahraných videí z hrania. Vďaka Mixovi a jeho OCR programu sme mali aspoň otrošku uľahčenejšiu prácu, kedy sa podarilo zoradiť do nejakej postupnosti množstvo dialógov z hlavnej kampane a vedľajších úloh. 

Pripravujeme obšírnejší článok ohľadom tohto prekladu, kde zverejníme zmieňované video a informácie o pripravovanej beta verzie prekladu.

Akčný trhák Gears 5 si zahráte po slovensky

Trojica prekladateľov sa pustila do piateho pokračovania obľúbenej série Gears of War. V článku prinášame nielen prvé obrázky, ale aj video z prvotného štádia prekladu.

Otvoriť celý článok