Dead Space (2023)
Dead Space (2023)

Dead Space (2023)

15 rokov po vydaní úspešnej hororovej hry Dead Space prišiel vydarený remake, ktorý prináša ešte hlbší a pôsobivejší zážitok. Autorom sa podarilo nadviazať na klaustrofobickú atmosféru a priniesť dostatok zmien, ale zároveň zachovať vernosť originálu.

Dead Space (2023)
Celkový stav
100 %
Preklad
100 %
Diakritika
100 %
Textúry
-
Korektúra
100 %
Testovanie
100 %

Aktualizácie

Vydávame slovenčinu do Dead Space (2023)!

Po dokončení korektúr a testovania nastal čas podeliť sa s vami o slovenčinu do tohtoročného hororového hitu, remaku strieľačky Dead Space. Preklad je funkčný nielen pod Windowsom, ale dokonca aj na Steam Decku!

Otvoriť celý článok

Korektúry hotové, preklad funkčný na Steam Decku, vyhlásený víťaz súťaže!

Dnes prinášame ďalší pokrok v preklade Dead Space (2023). Podarilo sa nám dosiahnuť významný míľnik, a to dokončenie korektúr. To znamená, že teraz by mali byť už všetky texty nielen preložené, ale aj skontrolované. Dialógy by mali prirodzene nadväzovať, všetky rody by mali byť správne a v preklade by sa nemali nachádzať chyby. Túto verziu sme rozoslali našim podporovateľom. Ak ste ju nedostali, prosím, ozvite sa mailom alebo na Discorde.

Druhá dobrá správa sa týka kompatibility našich inštalátorov. S pomocou Granisa, autora segmentu nášho podcastu Inventár o Steam Decku, sa nám podarilo sfunkčniť naše inštalátory na platforme Steam Deck. Inštalátor treba pridať do Steamu ako externú aplikáciu, aby bol spustený cez Proton. Po spustení treba stlačiť servisné alebo Steam tlačidlo, čím sa aktivuje kurzor myši. Ďakujeme aj Jozefovi Jagušákovi a Martinovi Procházkovi za otestovanie!

Posledná správa sa týka súťaže s naším kanálom na YouTube, kde sa nám podarilo prekročiť 100 odberateľov. Víťazom sa stáva @davidjuscak159, ktorý získava VIP status na Discorde a prístup k našim projektom. Gratulujeme!

Prvý pohľad na Dead Space v predbežnom prístupe

Prinášame dobré správy pre fanúšikov hororovej akcie Dead Space (2023). Už takmer týždeň máme pre našich podporovateľov dostupnú prvú verziu slovenčiny, ktorá je určená ako pre Origin, tak Steam.

Lokalizované sú všetky texty hry, teda ponuky, rozhranie počas hry, dialógy, databáza a zberateľské predmety. Hoci je už preložená celá hra, momentálne ešte prebiehajú korektúry a testovanie. Plne dokončených zatiaľ máme prvých 6 kapitol (1 až 6).

V kapitolách 7 až 12 sa môžu vyskytnúť rôzne chyby, preklepy, nesprávne rody, zle nadväzujúce dialógy a podobne. Na dokončení korektúr naďalej pracujeme a len čo budú hotové, preklad bude verejne dostupný. Na ukážku si zatiaľ môžete pozrieť video alebo prezrieť obrázky v galérii.

Ak sa vám video páči, poteší nás, ak nám dáte odber. K 100 odberateľom nám chýbajú už len piati. Pripravili sme si preto krátku súťaž pre rýchle prsty :). Ak do 96 hodín presiahneme stovku, jeden z nových odberateľov získa prístup k ľubovoľnému prekladu a VIP status na našom Discorde.

Začíname prekladať Dead Space (2023)!

Stručné informácie o pripravovanom preklade pre Dead Space Remake. Zistite, ako bude preklad prebiehať, čo nás čaká a ako sa časom k prekladu dostanete. Prípadne si prečítajte recenziu na túto hru na našom partnerskom webe SomHráč.sk.

Otvoriť celý článok