Mário Csaplár

Mário Csaplár

zakladateľ

Od roku 2005 sa podieľam na slovenských prekladoch v najrôznejších rolách, od prekladu až po programovanie. Lokalizácie.sk pomáham budovať s cieľom vytvoriť prostredie na vznik kvalitných lokalizácií špičkových hier.

Autorove články

Vydávame slovenčinu do STAR WARS Jedi: Survivor

26. 5. 2024, Mário Csaplár

Lokalizácia

Po roku od vydania nového dielu STAR WARS Jedi verejne sprístupňujeme slovenský preklad, o ktorom sme doteraz informovali len prostredníctvom sociálnych sietí.

Adventúra Broken Age dostala kompletný preklad

26. 4. 2024, Mário Csaplár

Lokalizácia

Klikacia adventúra Broken Age bola oficiálne vydaná na dve polovice. Prvá polovica príbehu dostala od Lokalizácií.sk preklad ešte v roku 2014, teraz prichádza čas na zvyšok hry.

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy so slovenskými titulkami

14. 4. 2024, Mário Csaplár

Lokalizácia

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy je herný klenot, ktorý doteraz nedostal preklad, pretože hra neobsahovala titulky v príbehových scénach. Naša slovenčina toto všetko napráva.

Ťažký rok pre Lokalizácie.sk

30. 12. 2023, Mário Csaplár

Článok

Za 13 rokov existencie zažili Lokalizácie.sk tichšie aj produktívnejšie obdobia. Očakávali sme, že rok 2023 bude patriť k tým najsilnejším, namiesto toho končíme útlmom.

Preklad Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered dostupný pre všetkých

2. 12. 2023, Mário Csaplár

Lokalizácia

Oddnes si môžete zahrať remaster druhého dielu Call of Duty: Modern Warfare 2 po slovensky. Článok prináša detaily o technickej realizácii tohto náročného projektu.

Quake II: Remastered je po slovensky

13. 10. 2023, Mário Csaplár

Lokalizácia

Po úspešnom preklade remasteru Quake prišiel čas na preklad remasteru aj druhého dielu, Quake II. Lokalizácia obsahuje preložené všetky texty, otitulkované videá a prekreslených 192 textúr.

Dokončili sme preklad pôvodnej trilógie Call of Duty: Modern Warfare

23. 9. 2023, Mário Csaplár

Lokalizácia

Odteraz si môžete stiahnuť slovenčinu do Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) a Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011). Spolu s dávnejšie vydaným prekladom pôvodného Modern Warfare máme po slovensky celú trilógiu.

Testovacia verzia slovenčiny do Modern Warfare 2 (2009) Remastered

13. 9. 2023, Mário Csaplár

Aktualizácia

Záujemcovia si môžu vyžiadať prístup k prvej verzii prekladu, ktorá lokalizuje všetky herné texty s plnou diakritikou.

Vydávame slovenčinu do Dead Space (2023)!

25. 8. 2023, Mário Csaplár

Článok

Po dokončení korektúr a testovania nastal čas podeliť sa s vami o slovenčinu do tohtoročného hororového hitu, remaku strieľačky Dead Space. Preklad je funkčný nielen pod Windowsom, ale dokonca aj na Steam Decku!

Trilógiu HITMAN™ už môžete hrať po slovensky!

16. 7. 2023, Mário Csaplár

Článok

Oficiálne ohlasujeme projekty HITMAN™ 2 a HITMAN: World of Assassination. Pozrite sa na aktuálny stav prekladov v komentovanej videoukážke a zistite, ako si ich môžete stiahnuť už dnes!

Korektúry hotové, preklad funkčný na Steam Decku, vyhlásený víťaz súťaže!

9. 7. 2023, Mário Csaplár

Aktualizácia

Preklad Dead Space (2023) dosiahol ďalší dôležitý míľnik. Zároveň máme dobrú správu pre majiteľov Steam Decku!

Tŕnistá a vyčerpávajúca cesta za slovenčinou do Gears 5

14. 5. 2023, Mário Csaplár

Lokalizácia

Takmer dvojročný projekt dospel do plnohodnotného vydania. V tomto obsiahlom článku sme sa s vami podelili o tom, čím si piati autori museli preskákať, aby ste si mohli túto hru užiť v slovenčine.

Prístup pre podporovateľov a audiokomentár od autora

19. 4. 2023, Mário Csaplár

Aktualizácia

S radosťou oznamujem, že slovenčina do Call of Duty: Modern Warfare 3 je dostupná pre podporovateľov. Viac informácií o projekte a o ďalších plánoch so sériou Call of Duty nájdete v komentovanom videu.

Spúšťame nové Lokalizácie.sk!

19. 1. 2023, Mário Csaplár

Článok

Po takmer 15 rokoch sa lúčime so starou podobou Lokalizácií.sk a predstavujeme modernú webovú stránku s plnou podporou mobilných zariadení. V článku sa dočítate, čo všetko sa zmenilo a ako celý projekt vôbec vznikol.

Grand Theft Auto: San Andreas - The Definitive Edition

12. 11. 2022, Mário Csaplár

Lokalizácia

Fanúšikom trilógie Grand Theft Auto dnes prinášam dobrú správu. Všetky tri pôvodné hry aj ich definitívne edície sú k dispozícii po slovensky. Zistite viac o tvorbe San Andreas.

Ako Gaunta okradol nádejný prekladateľ, č. 2

22. 5. 2022, Mário Csaplár

Článok

Nedávno sa náš prekladateľ Gaunt podelil o príbeh, ako bol podvedený o niekoľko stoviek eur. Uverejňujeme pôvodný článok s minimálnymi redakčnými úpravami.

Lokalizácie.sk Vám želajú pokojné sviatky

23. 12. 2021, Mário Csaplár

Článok

Hoci vianočný zhon vrcholí, veríme, že si počas sviatkov nájdete čas zahrať hru po slovensky. V článku prinášame informácie o nových aj rozpracovaných prekladoch.

Need for Speed: Rivals

23. 12. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

Zahrajte si po slovensky jeden z najlepšie hodnotených dielov Need for Speed za posledné desaťročie! V článku sa dozviete o dôvodoch vzniku a technickom pozadí projektu.

Grand Theft Vice City: The Definitive Edition

28. 11. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

Od vydania definitívnej kolekcie Grand Theft Auto prešli dva týždne. Po lokalizácii tretieho dielu dnes prinášam slovenský preklad Vice City, ktorý prekladá všetky texty s diakritikou.

Vypočujte si 1. diel podcastu Lokalizácie.sk!

18. 11. 2021, Mário Csaplár

Podcast

Infernity, Granis a Liškodlačka si pre vás pripravili celkom nový formát, ktorý zatiaľ v prekladateľskom svete nie je bežný. Predstavujeme prvý podcast prekladateľov hier!

Pripravujeme preklad Grand Theft Auto: The Definitive Edition

16. 11. 2021, Mário Csaplár

Článok

Ak trochu sledujete herné novinky, nemohlo vám ujsť vydanie remastrovanej kolekcie pôvodných troch hier zo série Grand Theft Auto. V článku sa dozviete viac o slovenčinách.

Horizon: Zero Dawn

5. 11. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

S veľkou radosťou dnes oznamujeme vydanie jedného z najrozsiahlejších slovenských prekladov vôbec. Užite si skvelé RPG Horizon: Zero Dawn po slovensky!

Quake: Remastered

22. 9. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

Hoci sa momentálne sústredíme na dokončenie viacerých očakávaných projektov, dovolil som si v piatok urobiť malú odbočku. Pripravil som si drobný projekt pre radosť.

Crash Bandicoot: It's About Time

20. 4. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

Necelý mesiac po vydaní hry Crash Bandicoot: It's About Time na platforme Battle.net predstavujeme slovenský preklad. Prečítajte si, čo sa skrýva za týmto projektom.

Chystáme preklad Crash Bandicoot 4: It's About Time

7. 4. 2021, Mário Csaplár

Článok

Najnovší diel obľúbenej série Crash Bandicoot vyšiel koncom marca na platforme Battle.net. S radosťou môžeme ohlásiť vznik slovenského prekladu, pričom už prinášame aj ukážku.

Čo sa udialo za posledný rok?

5. 4. 2021, Mário Csaplár

Článok

Pred pár dňami uplynul rok od chvíle, keď sme sa pokúsili postaviť slovenské preklady hier opäť na nohy. Pozrime sa na výsledok tohto snaženia a na vyhliadky v blízkej budúcnosti.

Gunslinger, DreadOut 2, Gigantosaurus

4. 4. 2021, Mário Csaplár

Lokalizácia

V priebehu posledných mesiacov sme síce intenzívne pracovali na väčších prekladoch, napriek tomu sme si našli čas, aby sme dokončili zopár bočných projektov.

Preklad Horizon: Zero Dawn rozoslaný prispievateľom!

4. 12. 2020, Mário Csaplár

Aktualizácia

Po niekoľkých mesiacoch intenzívnej práce dnes nadišiel deň, kedy sme pripravení podeliť sa s vami o prvú testovaciu verziu slovenskej lokalizácie hry Horizon: Zero Dawn.

Na čo sa môžete tešiť od Gaunta?

25. 10. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Prekladateľ Gaunt má momentálne rozpracovaných viacero slovenských lokalizácií, o ktorých si môžete prečítať v tomto článku. Niektoré si od dnes môžete aj prevziať.

HITMAN™ (2016)

17. 10. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Konečne nadišiel ten deň, keď sa môžeme so všetkými podeliť o výsledky našej vyše dvojročnej práce. Po nesmiernom úsilí sa nám podarilo dokončiť lokalizáciu hry Hitman (2016).

Hitman: Codename 47 a návod na Hitman (2016)

17. 10. 2020, Mário Csaplár

Článok

Hlavnou témou dnešného dňa je nepochybne vydanie prekladu hry Hitman (2016). Rád by som vám však predstavil dve ďalšie novinky, ktoré si takisto zaslúžia pozornosť.

Call of Duty: World War II

26. 9. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Konečne nastal čas podeliť sa o dokončený preklad hry Call of Duty: World War II. Okrem informácií o preklade sa článok venuje náročnému obdobiu posledných dvoch rokov.

Preklad Horizon: Zero Dawn v plnom prúde

11. 8. 2020, Mário Csaplár

Aktualizácia

V nedávnom článku sme oficiálne ohlásili, že intenzívne pracujeme na preklade Horizon: Zero Dawn ešte pred vydaním hry na PC. Teraz prinášame prvé obrázky a video z prekladu.

Styx: Master of Shadows

20. 7. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Popri práci na ohlásených projektoch dnes vďaka Eperovi prinášame preklad na stealth akciu Styx: Master of Shadows. Prečítajte si viac o tejto hre a o vzniku samotného prekladu.

Prekladáme Horizon: Zero Dawn

20. 7. 2020, Mário Csaplár

Článok

Už 7. augusta 2020 prichádza na platformu PC očakávané akčné RPG, ktoré vyhralo viacero ocenení. Dnes prinášame skvelú správu, že pre túto hru sa už v predstihu tvorí preklad.

HITMAN vstupuje do predbežného prístupu

17. 7. 2020, Mário Csaplár

Aktualizácia

V momentálnej fáze projektu sa rozhodli poskytnúť betaverziu prekladu prispievateľom. Ak by ste mali o skorší prístup záujem aj vy, prečítajte si záznam na karte, kde nájdete aj obrázky a video.

Letný prehľad o stave projektov

15. 7. 2020, Mário Csaplár

Aktualizácia

Od posledného článku uplynul mesiac, počas ktorého sme intenzívne pracovali na slovenských prekladoch. Tento článok prináša prehľad postupu v jednotlivých projektoch.

Shadow Tactics a iné preklady aktualizované

14. 6. 2020, Mário Csaplár

Aktualizácia

V tomto produktívnom období nemyslíme iba na nové projekty, ale snažíme si nájsť čas aj na údržbu. Tentokrát ide o Shadow Tactics, LEGO Indiana Jones a Broken Age.

Prekladáme Command & Conquer a Desperados III

7. 6. 2020, Mário Csaplár

Článok

Dnes vám predstavujeme dva projekty od autorskej trojice Gaunt, Michal Bobuš, Slappy. Ide o preklady čerstvo vydaných stratégií, na ktoré sa autori vopred tešili.

STAR WARS™ Jedi: Fallen Order

3. 6. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Verím, že dnes máme pre mnohých slovenských fanúšikov sveta Star Wars dobrú správu. Odteraz si môžete Jedi: Fallen Order naplno vychutnať v slovenskom jazyku.

Spyro: Reignited Trilogy

24. 5. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Prvý z ohlásených prekladov oslavujúcich 10. výročie skupiny Lokalizácie.sk je tu. Prečítajte si o tvorbe slovenčiny do Spyra, ktorá sa stala prvým projektom so slovenskými 3D znakmi.

Lokalizácie.sk oslavujú 10. výročie, avšak čo ďalej?

19. 5. 2020, Mário Csaplár

Článok

Lokalizácie.sk oslavujú svoje 10. výročie. Za ten čas sme síce priniesli mnoho unikátnych projektov, avšak budúcnosť je neistá. Potrebujeme nadšencov, ako si možno práve ty!

Jedi: Fallen Order a Spyro tesne pred dokončením

17. 5. 2020, Mário Csaplár

Článok

Pandémia koronavírusu má síce vo svete katastrofálne dôsledky, mnohých nás však zavrela doma. Pripravujeme pre vás slovenčinu do dvoch atraktívnych titulov.

DreadOut, Keepers of the Dark a Scythe

10. 5. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Náš nový člen Gaunt prispel za posledný mesiac tromi prekladmi na trochu menej známe hry. Tento článok približuje preložené hry a informuje o obsahu lokalizácií.

F.E.A.R. 3

28. 3. 2020, Mário Csaplár

Lokalizácia

Trilógia F.E.A.R. dodnes patrí k špičke hororových strieľačiek. Prvé dva diely vyšli po česky, tretí na svoj preklad čakal dlhých 9 rokov. Postaral sa oň Gaunt, nový člen Lokalizácie.sk.

Prekladá sa Call of Duty: World War II

10. 5. 2018, Mário Csaplár

Článok

Do zbierky prekladov hier zo série Call of Duty pribudne ďalší kúsok. Tentokrát ide o minuloročný návrat ku koreňom, teda diel zasadený do obdobia druhej svetovej vojny.

Hitman (2016) bude po slovensky

10. 5. 2018, Mário Csaplár

Článok

Spoločne s Andrejom Eperješim pripravujeme lokalizáciu posledného dielu série Hitman. Technických problémov bolo mnoho, ale zatiaľ zdarne pokračujeme.

Call of Duty: Modern Warfare a Remastered

10. 5. 2018, Mário Csaplár

Lokalizácia

Dlho očakávané zverejnenie lokalizácií hier Call of Duty 4 a Call of Duty: Modern Warfare Remastered je konečne tu. Vďaka patrí všetkým prispievateľom.

Máte záujem o preklad Modern Warfare Remastered?

26. 12. 2016, Mário Csaplár

Článok

Mnohí ste sa pýtali, ako to vyzerá s možnosťou preložiť vynovenú verziu Modern Warfare. Vďaka vašej pomoci môže byť lokalizácia uskutočnená.

Advanced Warfare a Ethan Carter Redux

16. 1. 2016, Mário Csaplár

Aktualizácia

Prvý článok v roku 2016 prináša bližší pohľad na dva projekty, ktorým bolo venované úsilie od októbra minulého roku. Zároveň ide o dôkaz, koľko práce sa môže skrývať za maličkosťami.

Call of Duty: Advanced Warfare

21. 8. 2015, Mário Csaplár

Lokalizácia

Príbehový režim Call of Duty: Advanced Warfare si odteraz môžete vychnutnať v úplnej slovenčine. Pevne verím, že vynaložená práca stála za to a preklad vás poteší.

Podporte preklad Call of Duty: Advanced Warfare!

1. 2. 2015, Mário Csaplár

Článok

Lokalizáciám.sk sa podarilo vyrobiť všetky potrebné technické prostriedky na preklad najnovšieho dielu Call of Duty. Podporte nás, aby mohol vzniknúť plnohodnotný preklad!

The Vanishing of Ethan Carter

14. 11. 2014, Mário Csaplár

Lokalizácia

Po vyše mesiaci intenzívnej a úmornej práce vám konečne prinášame úplný preklad textov a textúr pre hru, ktorá v slovenskej verzii nesie názov Zmiznutie Ethana Cartera.

Granis prekladá The Vanishing of Ethan Carter

27. 9. 2014, Mário Csaplár

Článok

Adventúra The Vanishing of Ethan Carter s dôrazom na príbeh a skúmanie sveta sa prekladá do slovenčiny. Autorom bude Granis, ktorý sa vracia ku prekladaniu hier.

Nový začiatok lokalizácie Call of Juarez: Gunslinger

15. 8. 2014, Mário Csaplár

Aktualizácia

Mnohí z vás čakali na Chlievov preklad hry Call of Juarez: Gunslinger, avšak prekladateľ Chliev zmizol a preto sa tento projekt zastavil. Teraz môžeme ohlásiť jeho nový začiatok.

Dark Sector

10. 8. 2014, Mário Csaplár

Lokalizácia

Medzi aktuálnymi projektami dlho svietil Dark Sector. Konečne nastal čas, kedy vydávame jeho lokalizáciu a spolu s ňou tento článok, v ktorom hovoríme nielen o preklade, ale aj o hre.

Broken Age

22. 7. 2014, Mário Csaplár

Lokalizácia

Od soboty máte možnosť prevziať si slovenskú lokalizáciu februárovej klikacej adventúry Broken Age. V článku sa dozviete viac informácií o tejto hre a o celom projekte prekladu.

Preklad adventúry Broken Age v plnom prúde

23. 2. 2014, Mário Csaplár

Článok

Niektorí z vás si nedávno všimli, že medzi naše projekty pribudla čerstvá tohtoročná adventúra Broken Age. V tomto článku nájdete prvé obrázky a dozviete sa, ako práce napredujú.

Rayman 2: The Great Escape

2. 1. 2014, Mário Csaplár

Lokalizácia

Prvá amatérska lokalizácia hry Rayman 2: The Great Escape na svete je konečne tu. Ak vás zaujíma, ako sa rodila, alebo si chcete pripomenúť, o čom je táto hra, čítajte ďalej.

Vianočný prehľad projektov a možnosť podporiť nás

24. 12. 2013, Mário Csaplár

Článok

Štvrťrok plný povinností ubehol ako voda a konečne prišiel čas na článok, v ktorom sa dozviete, v akom štádiu sa nachádzajú naše pripravované lokalizácie. Prinášame aj prvé obrázky.

Plants vs. Zombies

14. 9. 2013, Mário Csaplár

Lokalizácia

Ani v septembri nezaháľame a prinášame lokalizáciu hry Plants vs. Zombies, ktorá je ideálna na oddych po ťažkých školských či pracovných dňoch. V článku sa dozviete, čo stálo za jej zrodom.

The Misadventures of P.B. Winterbottom

16. 8. 2013, Mário Csaplár

Lokalizácia

Dlho pripravovaný tretí letný preklad je konečne tu. V článku sa dozviete podrobnosti nielen o humornej hre The Misadventures of P.B. Winterbottom, ale hlavne o vývoji jej lokalizácie.

Navrátilec Chliev prekladá Call of Juarez: Gunslinger

3. 8. 2013, Mário Csaplár

Článok

Štvrté pokračovanie westernovej série Call of Juarez s podtitulom Gunslinger bude lokalizované do slovenčiny. Postará sa o to starý známy prekladateľ Chliev.

Výber písiem za mesiac júl

31. 7. 2013, Mário Csaplár

Písma

Vo februári sme začali so seriálom o lokalizovaných písmach na našej stránke. Po dlhšej odmlke je tu druhý diel, ktorý vám predstaví ďalšiu desiatku zaujímavých písiem.

Neighbours from Hell 2: On Vacation

24. 7. 2013, Mário Csaplár

Lokalizácia

A je tu druhý letný prírastok do našej rodiny prekladov. Ak vás zaujíma, čo je hra Neighbours from Hell 2 zač, prípadne chcete vedieť detaily o preklade, nech sa páči, čítajte ďalej.

Hor sa do práce alebo „raz zažiť je lepšie než...“

24. 6. 2013, Mário Csaplár

Článok

Ak ste očakávali niektorú z ohlásených lokalizácií alebo vás zaujíma dôvod dlhšej odmlky na našej stránke, prečítajte si celý článok, ktorý vám mnohé objasní.

Začal sa preklad hernej legendy Rayman 2

3. 3. 2013, Mário Csaplár

Článok

Po dlhých rokoch konečne prišla možnosť preložiť legendárnu akčnú adventúru Rayman 2: The Great Escape. Čo tomu doteraz bránilo a ako idú práce sa dozviete v článku.

Humorná adventúra The Cave bude v slovenčine

24. 2. 2013, Mário Csaplár

Článok

Približne mesiac po vydaní zaujímavej adventúry The Cave ohlasujeme začiatok lokalizačných prác. Ak vás zaujímajú detaily a prvé obrázky, neváhajte a čítajte ďalej.

Februárový výber písiem

11. 2. 2013, Mário Csaplár

Písma

Lokalizované herné písma vždy patrili medzi základné sekcie nášho portálu. Pripravili sme pre vás prvý zo série mesačných sumárov o zaujímavých písmach, ktoré u nás nájdete.

Kde to viazne?!

11. 2. 2013, Mário Csaplár

Článok

Ak vás zaujímajú projekty Neighbours from Hell 2, Misadventures of P.B. Winterbottom či Plants vs. Zombies, ktoré sú tesne pred dokončením, čítajte ďalej.

Call of Duty 2

6. 9. 2012, Mário Csaplár

Lokalizácia

Od februára máte možnosť prevziať si slovenskú lokalizáciu na starší, ale stále hrávaný herný hit Call of Duty 2. Ak vás zaujíma, čo sa skrývalo za vývojom, čítajte ďalej.

Advent Rising a menšia aktualizácia

20. 8. 2011, Mário Csaplár

Lokalizácia

Po dlhšom čase opäť prinášame článok, v ktorom sa dozviete informácie zo sveta slovenských prekladov. Novinkou je preklad pre Advent Rising a staršiu hru zo série Harry Potter.

Need for Speed: Underground 2

14. 7. 2011, Mário Csaplár

Lokalizácia

Slovenská lokalizácia hry Need for Speed: Underground 2 je k dispozícii pre každého, kto sa chce vrátiť ku starej klasike. Preložené je všetko vrátane videí, ktoré obsahujú titulky.

Need for Speed: Underground

7. 7. 2011, Mário Csaplár

Lokalizácia

Hra Need for Speed: Underground uchvátila verejnosť a zaradila sa k najúspešnejším dielom série. Slovenčina bola dlho odkladaná a nakoniec vytvorená za týždeň.

Séria Penumbra

15. 6. 2011, Mário Csaplár

Lokalizácia

Lokalizácie.sk vám ponúkajú kompletný preklad hororovej hernej série Penumbra. V článku si postupne prejdeme Tech Demo, Overture, Black Plague a posledný dodatok, Requiem.

Call of Duty a rozšírenie United Offensive

13. 6. 2011, Mário Csaplár

Lokalizácia

Hoci v týchto dňoch očakávame príchod Modern Warfare 3, stále sa nájdu hráči, ktorých láka Call of Duty a jeho rozšírenie United Offensive. Tieto lokalizácie sú určené pre nich.

Tak do roka a do dňa...

12. 6. 2011, Mário Csaplár

Článok

Nekonečný príbeh pokračuje, srdečne vás vítame na stránke Lokalizácie.sk. Ak vás zaujíma, ako hodnotíme našu doterajšiu prevádzku a aké sú naše ďalšie plány, čítajte ďalej...

Pár slov o pripravovaných projektoch

21. 8. 2010, Mário Csaplár

Článok

Ako ste si možno všimli v sekcii Aktuálne projekty, momentálne sa intenzívne pracuje na prekladoch dvoch hier. V tomto článku vás stručne oboznámime s podrobnosťami.

Dark Void

4. 7. 2010, Mário Csaplár

Lokalizácia

Ak si spomínate, nedávno som avizoval, že prinesiem informácie o preklade hry Dark Void. Snáď vás veľmi nesklamem, ale namiesto informácií o stave nesiem rovno hotový preklad.

Grand Theft Auto: Vice City

29. 6. 2010, Mário Csaplár

Lokalizácia

Každý projekt je pre mňa niečím výnimočný. Hoci z lokalizácie hry Grand Theft Auto: Vice City mám viac-menej pozitívny pocit, našla sa maličkosť, ktorá ho trocha kazí.

Grand Theft Auto 3

28. 5. 2010, Mário Csaplár

Lokalizácia

Kto by nepoznal Grand Theft Auto 3, hru, ktorá v čase svojho vydania vyvolala menšiu hernú revolúciu. Môj preklad síce žiadnu revolúciu nevyvolá, zato ale obsahuje nevídané veci.

Zhrnutie menších opráv

23. 5. 2010, Mário Csaplár

Aktualizácia

Na stránke sa objavilo zopár prekladov, ktoré prešli menšími korektúrami, preto by som o nich rád informoval. Áno, nie je to nič svetoborné: svetoborné veci však prídu už onedlho!

Tom Clancy's Splinter Cell Chaos Theory

19. 5. 2010, Mário Csaplár

Lokalizácia

Akým iným prekladom by som mohol spustiť túto stránku, ak nie tým, o ktorom sa toho najviac popísalo. Po viacerých peripetiách mi už nič nebráni v tom, aby som ho zverejnil.

Nekonečný príbeh? No konečne...

9. 5. 2010, Mário Csaplár

Článok

Ako vyzeral historicky prvý článok na Lokalizácie.sk? V prvom rade bol plný nadšenia z toho, že stránka uzrieť svetlo sveta, a pomaly sa rozbehol pekný projekt, ktorý je s nami dodnes.